Sezin Akbaşoğulları Kimdir?

Sezin Akbaşoğulları Kimdir?

Sezin Akbaşoğulları 22 Nisan 1981 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Başarılı ve sempatik bir oyuncu olan Sezin Akbaşoğulları tiyatro ve dizi oyuncusu olarak görev yapmaktadır. Sezin Akbaşoğulları’nın boyu 1.64 cmi kilosu ise 59’dur.

Göz ve saç rengi siyah olan Sezin Akbaşoğulları boğa burcudur. 36 yaşında olan ünlü oyuncu Sezin Akbaşoğulları’nın babası Türk Silahlı Kuvvetleri’nde subay olarak görev yapmaktaydı. Babasının işi nedeniyle pek çok şehirde bulunmak zorunda kalan Sezin Akbaşoğulları Ankara, Sivas ve Diyarbakır şehirlerinde bulunmuş ve eğitimini bu şehirlerde tamamlamıştır.

13 yaşından itibaren oyunculuğa ilgi duymaya başlayan Sezin Akbaşoğulları lise eğitimini İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Lise eğitimini tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi tiyatro bölümünü kazanmayı başaran Sezin Akbaşoğulları üniversiteden 2003 yılında mezun oldu.

Sezin Akbaşoğulları Kimdir?

Sezin Akbaşoğulları’nın Oyunculuk Kariyeri

Sezin Akbaşoğulları üniversite eğitimini sürdürürken 2000 yılında “Bizim Evin Halleri” adlı dizide rol almış ve herkes tarafından tanınan bir oyuncu haline gelmiştir.

2010 yılında “Kavşak” adlı filmde rol alan Sezin Akbaşoğulları en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görüldü.

Sezin Akbaşoğulları’nın Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Sezin Akbaşoğulları’nın rol aldığı dizi ve filmler arasında; Bizim evin Halleri, Gülizar, Beyaz Gelincik, Eylül, Küpeler, Derdest, Kardelen, Kavşak, Küstüm çiçeği, Yabancı, Ah Neriman, Dün Bugün yarın, Racon adlı projelerdir. Sezin Akbaşoğulları şu an Cesur ve Güzel dizisinde Cahide rolünü canlandırmaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın