Sezen Aksu Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

Sezen Aksu Kimdir Nerelidir?

Pek çok şarkısı ile dinleyicilerini büyüleyen Sezen Aksu hakkında bazı bilgiler vererek, araştırmacılarımıza yardımcı olmaya çalışalım. Çocukluğumuzun ve gençliğimizin halen dinlenebilir şarkıları ile süslemesi bizlerin en büyük şansları arasında yer alıyordur her halde öyle değil mi? Sezen Aksu dediğimizde bile şarkılarının ve eserlerinin aklımızda, gözümüzde ve kulaklarımızda canlanması, yankılanması hiçte kaçılacak bir durum gibi durmuyor. İşte şimdi sizlere Sezen Aksu’nun hayatı hakkında bazı bilgiler vereceğiz.

Sezen Aksu Kimdir?

Bu güzel parçaların, şarkıların ve eserlerin sahibi kimdir acaba? Nerede doğdu, hayatı nasıl geçti ve kaç yaşında bu konularda kısaca bilgiler verelim.

Bahsettiğimiz en büyük eserlere sahip olan sanatçımız Sezen Aksu, 1954 yılında 13 Temmuz günü hayata gelmiştir. Yani dünyaya gelişinin 60. Yılını bu yıl kutladık öyle değil mi? 60 yıl önce Denizli Sarayköy’de dünyaya gelen sezen aksu, günümüzde pek çok farklı eseri ile hepimizin gönüllerinde yer edindi. Bu eserlerinden burada hepsinden bahsetmemiz gerçekten içten değil. O kadar güzel ve dinlenesi eserleri bulunuyor ki hangi birinden bahsederiz bilmiyoruz. Kısaca albüm ve şarkılarından bahsederek, hayatı ve okul hayatı hakkında da bilgiler verelim.

Esen Aksu’nun eserleri;

En fazla satan Türkçe albümler arasında elbette ki 1991 yılında yayınlanmış olan, Gülümse adlı albümü olmaktadır. Türk müzik tarihinde en fazla satan albümleri arasında yer almayı başaran bu eser, pek çok kişi tarafından halen dinlenmektedir. Bunların yanı sıra bazı eserleri şöyledir.

  • Vazgeçtim
  • Kış masalı
  • Sen ağlama
  • Git
  • Olmaz olsun

Sezen Aksu Nereli?

Bahsettiğimiz gibi Sezen Aksu doğum yeri, Denizli olarak bilinmektedir. Eğitim hayatını ise İzmir’de sürdüren Sezen Aksu, Ziraat Fakültesinde bulunan öğrenim hayatına bir son verip, profesyonel olarak şarkıcılığa devam ederek hayatını sürdürdü. İlk olarak sinema oyunculuğuna adım atan sezen aksu, 1979 yılında bu başarıyı elde ederek, Minik serçe oyunculuk yeteneği ile de dikkatleri üzerine çekti.

Sezen Aksu Kaç Yaşında?

Minik serçenin kaç yaşında olduğunu merak edenler ise, 1954 doğumlu olup, 60 yaşında olduğunu söyleyebiliriz.

Sezen Aksu resimleri

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın