Şevval Sam Kimdir Nereli? Biyografisi

Şevval Sam Kimdir?

Şevval Sam en bilindik özelliği olarak Leman Sam‘ın kızıdır. Annesi Leman Sam ünlü bir şarkıcıdır. Babasının adı ise Selim Samdır. Şevval Sam İstanbul doğumlu oyuncu ve şarkıcıdır.Kendinden 2 yaş büyük ablası olan ablası Şehnaz Sam da kendisi gibi şarkı söylemektedir. Anne babası Şevval Sam altı yaşındayken ayrılmışlardır. İlkokulu ve ortaokulu Etiler’deki Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulunda okumuştur. Şevval Sam Zincirlikuyu İnşaat Teknik ve Yapı Meslek Lisesi Restorasyon bölümünden mezun olmuştur. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik bölümünden mezun olarak üniversite hayatını sonlandırmıştır.

Şevval Sam Nereli?

Şevval Sam İstanbul doğumludur ve eğitim öğretim hayatı hep İstanbul da geçmiştir. 14 yaşında ortaokuldayken Şevval Sam fanatik bir Beşiktaşlı olarak okul gazetesi için Metin Tekin’le röportaj yapmaya gitmiştir. Metin Tekin röportajdaki bir soru üzerine evlenmeyi düşünmediğini ifade etmiştir. Sonra Şevval Sam onu yemeğe davet etmiştir. Metin Tekin de, “büyü de öyle gidelim” demiştir. Üç sene sonra flört ve ardından evlilik gerçekleşince “büyük lokma ye ama büyük söz konuşma” atasözü bir kez daha doğrulanmış olur.

Şevval Sam Kaç Yaşındadır?

11 Kasım 1973 de doğan Şevval Sam şu an 42 yaşındadır. Şevval Sam, 2010 yılında 70’lerin arabesk şarkılarını kendisine has tarzıyla, yorumladığı “Has Arabesk” albümünü çıkarmıştır. Arabesk müziğinin karakterine uygun olarak hiçbir elektronik enstrümanın kullanılmadığı albümde, Orhan Gencebay’dan, Gülden Karaböcek’e, Esengülden Ferdi Tayfur’a ve Müslüm Gürses’e kadar dönemin önemli arabesk sanatçılarının, arabesk tarihimizde iz bırakmış isimlerin, şarkılarına yer vermiştir.Birçok dizide rol alan Şevval Sam, ayrıca reklam filmlerinde ve daha bir çok projede yer almıştır.Şevval Sam 1993 senesinde Beşiktaş’ın Sarı Fırtına lakaplı efsane eski futbolcusu olan Metin Tekin ile evlenmiştir. Ancak 1999 yılında boşanmışlardır. Bu evliliğinden Tarık Emir adında bir oğulları vardır.

Şevval Sam’ın albümlerini şöyle sıralayabiliriz      Sek (2006),Istanbul’s,Secrets (2007),Karadeniz (2008),Has Arabesk (2010)II, Tek (2012),Tango (2013),Toprak Kokusu (2015)

Oynadığı filmlerden bazıları şunlardır:

Kara Kutu, Martılar ve İstanbul, Yaşamın Kıyısında, Siyah Beyaz.

Şevval Sam Resimleri

2 Yorum

  1. Sinan korkmalı 22 Mayıs 2018
  2. Sinan korkmalı 22 Mayıs 2018

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın