Sevtap Özaltun Kimdir?

Sevtap Özaltun Kimdir?

Sevtap Özaltun 12 Eylül 1984 yılında Artvin’de dünyaya geldi. Başak burcu olan Sevtap  Özaltun aslen Artvinlidir. 32 yaşındaki güzel oyuncu Sevtap Özaltun’ın boyu 1.62 cm, kilosu ise 55’tir. Sevtap Özaltun’un saçları kumral gözleri ise ela rengindedir.

2001 yılında Bakırköy Basat Sanatçılar Derneği’nde tiyatro hayatına başlayan Sevtap Özaltun başta beceremeyeceğini düşünse de sergilediği başarılı oyunculuk performansı ile göz doldurmuştur.

2006 yılında Haliç Üniversitesi Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde mezun olan Sevtap Özaltun şimdilerde İstanbul Yeni Sahne’de oyunculuk kariyerine soluksuz bir şekilde devam etmektedir.

Sevtap Özaltun Kimdir?

Sevtap Özaltun’un Ekran Kariyeri Nasıl Başladı?

Tiyatro ile oyunculuk hayatına başlayan Sevtap Özaltun iki sene boyunca bir takım tiyatrolarda önemli görevler üstlenmiştir.

Bazı reklam filmlerinde de rol alan Sevtap Özaltun Turkcell, Yapı Kredi ve Bebelac gibi büyük markaların reklam filmlerinde başarılı bir oyunculuk sergilemiştir.

Sevtap Özaltun ilk olarak 2008 yılında “Canım Ailem” adlı dizide rol almış ve herkes tarafından tanınmıştır.

Sevtap Özaltun’un Rol Aldığı Dizi Ve Filmler

Sevtap Özaltun’un rol aldığı dizi ve filmler arasında; Canım ailem, Fatmagül’ün Suçu Ne?, Devrimden Sonra, Aşk, Ulan İstanbul ve Yağmur: Kıyamet Çiçeği adlı projeler bulunmaktadır.

Sevtap Özaltun dizilerle birlikte tiyatro oyunculuğunu hiç bırakmamıştır. Halen tiyatro oyunlarına devam eden Sevtap Özaltun şu an herhangi bir dizi veya film projesinde yer almamaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın