Sevilen Oyuncu Gülse Birsel Kimdir?

Türkiye’nin en sempatik kadınlarından biri olan sevilen oyuncu Gülse Birsel kimdir? Gürse Birsel kaç yaşında ve Gürse Bilsen aslen nerelidir? İşte Gürse Birsel’in biyografisi

GÜLSE BİRSEL KİMDİR?

Gazeteci,oyuncu,senarist,yazar ve sunucu olan Gülse Birsel 11 mart 1971 İstanbul doğumludur.  Liseyi Beyoğlu Anadolu lisesinde okumuştur. Üniversite öğrenimini ise Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünde okumuştur. Öğreniminin ikinci yılında gazeteciliğe ilgisi olduğunu fark etmiş ve Aktüel isimli dergide muhabirlik yapmaya başlamıştır. Yüksek öğrenimini bitirdikten sonra 1994-1996 yıllarında ABD,New York, Colombia Ünv. sinema üstüne yüksek lisans yapmıştır.

gürse-bilsel-8741-kimdir-

Gülse Birsel tv ekranlarında ilk kez 2002 mart ayında yayınlanan ‘g.a.g’ reklam-eleştiri-komedi isimli projenin metin yazarlığını ve sunuculuğunu yaparak başlamıştır. Sonrasında ise şubat 2004’de atv de başlayan Avrupa Yakası isimli dizinin hem senaristi hem oyuncusu olmuştur.  Dizi 190 bölüm çekilmiştir ve 2009 yılı haziran ayında sona ermiştir. Bu dizideki başarılı oyunculuğuyla adından sıkça söz ettirmiştir.

İlk sinema filmi ise ‘Hırsız Var’ da ‘binnur’ karakterine can vermiştir. 2009 yılı yapımlı filmde ise ‘Yedi Kocalı Hürmüz’ de ‘safinaz’ karakterini oynamıştır. 2012 yılında oyuncu kadrosunu şahsen kendisi seçtiği Yalan Dünya isimli dizisi ile ise ekranlara geri dönmüştür. Bu dizi ise 90.bölümde final yapmıştır.

Gülse Birsel ailenin en küçüğüdür. Bir abisi,bir ablası vardır. Cannes Film Festivalinde gazeteci Ayşe Arman’ın tanıştırdığı Murat Birsel ile 1999 yılında evlenmiştir.  İstanbul/Nişantaşında oturuyor.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın