Sevda Erginci Kimdir?

Sevda Erginci  Kimdir?

Sevda Erginci 3 Ekim 1993 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 23 yaşında olan genç oyuncu 15 yaşında beri oyunculuk sektörünün içerisinde yer almaktadır. Sevda Erginci’nin boyu 1.65 cm’dir. Kilosu ise 50’dir.

Sevda Ergin’cinin saçları ve gözleri kahverengidir. Sevda Erginci’nin anne ve babası o 4 yaşındayken ayrıldı. Bazı tiyatro oyunlarında yer alan ünlü oyuncu 1.5 sene oyunculuk dersi almıştır. Sevda Erginci evli değildir.

sevda-erginci-kimdir

Sevda Erginci’nin Oyunculuk Kariyeri

Sevda Erginci lise birinci sınıftan itibaren oyunculuğa büyük ilgi duymaya başlamış. Semaver Kumpanya, Paki ile Sevgi Çiçekleri gibi pek çok tiyatro oyununda rol alan genç oyuncu televizyonlarla ilk defa 2012 yılında tanışmıştır.

“Koyu Kırmızı” adlı dizide rol alan Sevda Erginci daha sonra aynı yıl içerisinde ikinci bir dizide daha rol aldı. Adı “Veda” olan bu dizide de başarılı bir yükseliş sergileyen ünlü oyuncunun kariyerindeki en büyük başarısını “Karagül” dizisiyle ortaya koymuştur.

2013 yılında başlayan ve 2015 yılına kadar süren Karagül dizisinde başarılı bir oyunculuk sergileyen Sevda Erginci herkesin tanıdığı bir oyuncu haline gelmiştir.

Sevda Erginci’nin Rol Aldığı Film Ve Diziler

Sevda Erginci’nin rol aldığı dizi ve filmler; Koyu Kırmızı, Veda, Karagül ve Uzaklarda Arama’dır. Sevda Erginci şu an Hayat Bazen Tatlıdır dizisinde lise öğrencisi rolünü canlandırmaktadır. Geniş bir oyuncu kadrosuna sahip olan dizide başarılı bir rol üstlenmiştir.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın