Sevcan Orhan Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Ünlü Şarkıcılardan Sevcan Orhan Kimdir? Kaç Yaşında nerelidir? hayatı hakkında bilinmeyenler makalemiz içersinde.

Sevcan Orhan Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Ünlü Türk Halk müziği sanatçısı 1982 yılında doğmuştur.Doğum yeri İstanbul’dur ama aslen Erzincanlıdır.Müziğe olan özel ilgisi küçük yaşlardan itibaren başladı babasından öğrenmiş olduğu bağlamayla müzik için önemli bir adim atmayı başardı.Aynı tarih içersinde profesyonel olarakta eğitim almayı kafasına koyan Güzel sanatçı özel bir okula gitti ve bağlama, nota konusunda dersler almıştır.

Tabi bunları yaptığı sırada Ortaokulu ve liseyi bitirmiş oldu.Lise yıllarında özel olarak Milliyet Gazetesi düzenlemiş olduğu bir yarışma vardı ona katıldı ve yarışmada Üçüncü olarak önemli bir dereceye imza atmıştır.1999 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Konservatuarı bölümünün sınavlarına girdi ve kazanmıştır.Üniversiteye devam ederken bir albüm çıkarmıştır.Albümünün ismi Nenni bebektir.

Uzunca bir süre dersler aldığı Müzik okulunda bu sefer kendisi dersler vermeye başlamıştır.Önemli konser çalışmalarına katılmasınla beraber cok yoğun bir şekilde hayatı geçmekteydi.2003 tarihinde önemli bir ödev hazırladı ve Ses Eğitimi bölümünü 3. olarak bitirdi.

Yine aynı yıl bir albüm daha piyasaya sürmüştür.Bir Türküydü Yaşamak isimli albümü sevenlerine sunmuştur.

2006 tarihinde Trt ile programlara başlamıştır.Birçok trt kanalında görev almıştır.Tatlı Dile Güler Yüze isimli programı uzunca süre sunmuştur.Cem Radyo’dada program yapmıştır.

Sevcan Orhan küçük yaşlardan itibaren çok sayıda konsere imza atmıştır.Birçok festivalde bulunmuştur.Fazlaca ödül almasıyla beraber adından söz ettirmiştir.

Sevcan Orhan Boyu kaç? boyu 1.70 dir ve kilosuda 54’dür.

Bizler kimdirki ekibi olarak başarılı Türk Halk müziği sanatçısı Sevcan’a hayatında başarılar diliyoruz.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın