Sertab Erener Kimdir ? Yaşı ? Boyu Kaç ?

Sertab erener ünlü sanatçının hayatı yaşı boyu kilosu gibi sorulara cevap olarak aşağıdaki yazımızda açıkladık.

ARANAN SORGULAR;

sertab erener biyografisi

sertap erener çocukluğu

sertab erenerin hayatı

sertab erener kimdir

sertab erener biyografi

Küçüklüğünden beridir müziğe bağlılığı ailesi tarafından benimsenmiş farkına varılmıştı sertabın.

90 lı yıllarda sezen aksu’nun yanısıra bir çok farklı ünlüyle aynı sahneyi paylaşmıştır.

92 li yıllarda ilk “sakin ol” albümünü çıkardı.

sertab erener

Doğum yılı = 1964

Doğum yeri = İstanbul

Boyu= 1.73

Saç rengi= Kahverengi

Albümleri ve genel sertab erener bilgileri;

950.000’lik resmi kayıtlı satışıyla, “En çok satan Albüm” olmayı başaran “Sakin Ol“dan sonra, 1994 yılında “Lal” geldi. Serdab Erener’in güçlü yorumuyla, Fahir Atakoğlu’nun melodik yapısı birleştiği “Lal”i, 1996’de “Sertab Gibi” izledi. Toplam 1.500.000’luk satış gerçekleşti. Dünyanın en iyi klasik müzikçilerinden biri olanJose Carreras‘la İstanbul’daki konserinde düet yapan Sertab, klasik müzikte de çok başarılı bir yorumcu olduğunu kanıtladı.

1999 yılında dördüncü albümü “Sertab“ı çıkaran Sertab Erener, müzik listelerinde 1 numaraya yükseldi. Piyasaya çıkışından 3 ay gibi kısa bir sürede 500.000 gibi bir satışa ulaşan bu albümüyle, Sony Music International tarafından platin plak ile ödüllendirildi. Yorumcu performansının ön planda olduğu bu albümde Sertab, severlerine Makber’den Mozart’a uzanan çok renkli bir müzik ziyafeti çekti. Ricky Martin‘le “Private Emotion -Come to me”yle düet yapan Sertab Erener, 2000 yılında da Yunan sanatçı Mando‘yla birlikte “Aşk” single’nı çıkarttı.

Letonya’nın başkenti Riga’da yapılan 48. Eurovision Şarkı Yarışması‘nda Türkiye adına yarışan Sertab Erener ve ekibi, “Every Way That I Can” adlı parçasıyla 167 puan alarak birinci oldu. (24 Mayıs 2003)

Sertab Erener iletişim bilgileri nelerdir;

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın