Sermiyan Midyat Kimdir?

Sermiyan Midyat Kimdir?

2 Aralık 1974 yılında Ankara’da dünyaya gelen Sermiyan Midyat 42 yaşındadır. Sermiyan Midyat’ın boyu 1.88 cm, kilosu ise 85 kilodur. Ünlü oyuncunun göz rengi kahverengi olup saçları siyahtır.

Aslen Mardin kökenli olan Sermiyan Midyat doğduktan sonra 7 yaşına kadar Ankara’da yaşadı. Daha sonra ailece İstanbul’a taşınan Sermiyan Midyat’ın annesinin adı Nermin Midyat, babasının adı Adnan Midyat’tır.

1994 yılında üniversiteye başlayan ünlü oyuncu İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi kimya bölümünü kazandı. Ancak 3 yıl sonra işletme fakültesine geçiş yapan oyuncu kısa bir süre New York’ta hayatını sürdürdü. Sermiyan Midyat’ın babaannesi Zekiye Ekmen Midyat Türkiye’nin ilk kadın belediye başkanıdır.

sermiyan-midyat-kimdir

Sermiyan Midyat’ın Kariyeri

Sermiyan Midyat 2005 yılında senaryosunu kendisinin hazırladığı “Emret Komutanım” adlı diziyle adını duyurdu. Radyoculuk da yapan ünlü oyuncu Show Radyo, Radyo Tatlıses, Best Fm ve Radyo Mega gibi birçok radyoda radyoculuk yaptı.

Sermiyan Midyat’ın farklı yönleri de bulunmaktadır. Film ve tiyatro oyunculuğunun yanı sıra şarkı sözü de yazmaktadır. Mustafa Ceceli’nin “Limon Çiçekleri” ve Özcan Deniz’in “Kalp Yarası” şarkıları Sermiyan Midyat tarafından yazıldı.

Sermiyan Midyat’ın Rol Aldığı Dizi Ve Filmler

Sermiyan Midyat’ın rol aldığı filmlerden bazıları; Bir Baba Hindu, analı Oğullu, Hükümet Kadın, ay Lav Yu, Polis, Eve Dönüş, Emret Komutanım, kırık Kanatlar, Pardon, Dişi Kuş ve Gece Yürüyüşü’dür.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın