Serkan Ercan Kimdir? Kaç Yaşında Nerelidir?

Star TV’nin yeni dizisi Serçe Sarayı’ı Bülent kimdir? Oyuncluğu ile herkesi kendine hayran bırakan Serkan Ercan kimdir? Serkan Ercan aslen nereli kaç yaşındadır? İşte usta oyuncu Serkan Ercan’ın biyografisi

SERKAN ERCAN KİMDİR?

Genç oyuncu Serkan Ercan 13 eylül 1975 tarihinde İstanbulda doğmuştur. Genç oyuncu oyunculuğa ve tiyatroya lise yıllarındayken başlamıştır. Oyuncunun ilk sahne deneyimi Haldun Taner’in Ayışığında Şamata isimli oyunuyla başlamıştır. Lise sonda ise  beden,metin ve tiyatro üzerine atölye çalışmaları yapmıştır.

1993 senesinde ise Pera Güzel Sanatlar’a kayıt yaptırdı ve burda sahne ve diksiyon dersleri almıştır. Daha bu okulda okurken 2.yılda başka bir okulun konservatuar sınavını kazandı ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarına giriş yapmıştır. Sonrasında ise bu okuldan 1999da  mezun olan genç oyuncu Serkan Ercan ilk profesyonel oyunu olan Zafer Madalyasını Dormen tiyatrosunda oynamıştır.

serce-sarayi-serkan-ercan-kimdir-774

Daha sonra ise sinemaya da başladı. Burdaki ilk deneyimi ise 2011 yılında Sellale filmi ile oldu. Ardından 2008 de Gölge isimli sinema filmiyle ise Adana Altın Koza Film Festivalinde En iyi yardımcı erkek oyuncu ödülüne layık görülen genç ve başarılı oyuncu Serkan Ercan hız kesmeden 2011 yılındaki Gişe Memuru isimli filmi ile de Antalya Altın Portakal Film Festivalinde En iyi erkek oyuncu ödüllerini kazanmıştır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın