Serenay Aktaş Kaç yaşında Kimdir

Serenay Aktaş

Doğum Tarihi: 01 Ekim 1993 (21 yaşında, Terazi Burcu)

Doğum Yeri: İstanbul

Boy: 1,70

Türk futbolcu, dizi oyuncusu.

Babası sinema makinisti, annesi aşçı olan Aktaş, babasının karşı çıkmasına rağmen azmi ile futbola 15 yaşında Zeytinburnusporla başladı ve iki sezon sonra santrafor göreviyle 1207 Antalyaspor’a transfer oldu.

Serenay Aktaş Kimdir? Serenay Aktaş Kaç Yaşında?

Teknosa, Kotex gibi markaların reklamlarında oynamaya başladı. Fiziğinin dikkat çekmesi sayesinde 2011 yılında Kanıt dizisiyle oyunculuğa başlamış oldu. Aynı yıl Türk Malı dizisinde, 2012’de Yahşi Cazibe dizisinde ve Kalbim Seni Seçti dizisinde konuk oyuncu olarak yer aldı. 2012 yılında Arka Sıradakiler dizisi ve 2013-2014 yıllarında Muhteşem Yüzyıl dizisinin ana kadrosunda oynadı. 2014 yılında Adını Sen Koy yarışma programında sunuculuk yaptı. Sinema deneyimi Çılgın Dersane 3 ile başladı.

Emre Altuğ, Bülent Serttaş gibi sanatçıların kliplerinde de oynayan Aktaş 2014 yılında Survivor Ünlüler – Gönüllüler katıldı. Ünlüler adasında iyi bir performans göstererek 91 gün kaldıktan sonra elendi ve bu durum kendisini eleme adayı olarak çıkaran Merve Aydın ile aralarının açılmasına sebep oldu. Döndükten sonra Figüran adlı sinema filminde başrolde yer aldı ve sonra Kaçak Gelinler dizisinin kadrosuna dahil oldu.  21 ocak 2015’de Beşiktaş’a transfer oldu fakat Survivor Allstar‘a katılmasıyla transfer iptal edildi. Daha önce katıldığı Survivor’daki başarılı performansını devam ettiren Aktaş Allstar’da kendisini gücü ve azmiyle kanıtlamasına rağmen finalistler arasında yer alamadı.

Serenay Aktaş Resimleri

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın