Seren Şirince Kimdir?

Seren Şirince Kimdir?

Seren Şirince 1 Ocak 1988’de İzmir’de doğdu. 1.55 cm boyunda 45 kilo ağırlığında olan oyuncu tiyatroya ufak yaşlarda başlamıştır.

İzmir Han Tiyatrosu’nda ilk tiyatro eğitimlerine başlamış olan ünlü oyuncu Seren Şirince, Rüçhan Güler’den tiyatro eğitimleri almaya devam etmiştir. Üniversite eğitimi alırken gelen teklifler neticesinde birçok dizide oyunculuk yapmıştır.

Seren Şirince’nin Sanat Hayatı Nasıl Başladı?

Üniversite eğitimi devam ederken aldığı teklif sonrasında hayatı değişen Seren Şirince ilk olarak 2012 yılında “Araf Zamanı” dizisinde oynadı. Daha sonra “Aşk Emek İster” dizileriyle kariyerine devam eden Seren Şirince tiyatro ile de bağını koparmamış ve Talimhane Tiyatrosu’nda “Göl Kıyısı” oyunuyla profesyonel olarak tiyatro oyununda yer almıştır.

2015 yılında ise Faruk Bayhan’ın yapımcılığını üstlendiği “İlişki Durumu Karışık” dizisinde başrol oyuncusu olarak sanat hayatına devam etti. Başrollerini Berk Oktay, Eda Ece, Nurseli İdiz ve Pamir Pekin ile paylaşan Seren Şirince’nin “İlişki Durumu Karışık” dizisi yaz aylarında son bulurken 2016 dönemine “İlişki Durumu Evli” dizisiyle başladı.

 Seren Şirince  Kimdir? Seren Şirince  Nereli Kaç Yaşındadır?

Seren Şirince’nin Aldığı Ödüller

Seren Şirince 2016 yılında Yeditepe Üniversitesi Dilek Ödülleri’ne layık görülmüş ve yılın en iyi komedi kadın oyuncusu dalında ödül kazandı.

  1. Fashion Tv Moda Ödülleri kapsamında yılın en moda dizi çifti olarak ödüle layık görülen Ayşegül-Can karakterleri dizideki rolleriyle ödül almaya hak kazandı.

Ege Üniversitesi 5. Medya Ödülleri’ne en iyi kadın dizi oyuncusu olarak aday olan Seren Şirince oyunculuk kariyerine devam etmektedir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın