Seren Serengil Kimdir?

Seren Serengil Kimdir?

6 Nisan 1971 yılında dünyaya gelen Seren Serengil 45 yaşındadır. Aslen İstanbullu olan Seren Serengil İstanbul Amerikan Hastanesi’nde dünyaya geldi. Ünlü sinema sanatçısı Öztürk Serengil ile Nevin Teoman’ın kızları olan Seren Serengil’in anne babası henüz 4 yaşındayken boşanır.

Bale ve piyano dersleri alan Seren Serengil eğitimini Londra’da devam etti. Daha sonra İsviçre’nin Montrö kentinde Buisness okuyan Seren Serengil’in annesi Nevin  Teoman kızını hiç erkeğin olmadığı bir köyde okuttu.

İki sene bu şehre dayanabilen Seren Serengil 16 yaşına geldiğinde kendini sahnede buldu. Göz rengi ela olan Seren Serengil’in saçları sarı ve kahverengi tonlarındadır. 1.59 boyunda olan şarkıcı 51 kilo ağırlığındadır.

seren-serengil-kimdir

Seren Serengil’in Evlilik Hayatı

Seren Serengil ilk evliliğini 2000 yılında Ozan Kaçmaz’la yaptı. İki yıl evli kaldıktan sonra boşanan şarkıcı 2002 yılında Cengiz İmren ile evlendi.

Cengiz İmrenle evliliği de uzun sürmeyen Seren Serengil Cengiz imren’den 2005 yılında boşandı. 3. evliliğini 2006 yılında Musa Aytun ile yaptı ve 2010 yılında evlilikleri sona erdi. Seren Serengil şu an evli değildir.

Seren Serengil’in Albümleri

Seren Serengil albümleri çok fazla olmamakla birlikte ilk albümünü 1991 yılında piyasaya sürmüştür.

İlk albümünün adı “Ayrılık” olan Seren Serengil daha sonra Alıştım Sana Birtanem, Bana Yasak, Bu Gecenin Hatırına, Dost Bile Kalamadık ve  Ben Adamı Ayrılırken Tanırım albümlerini çıkarmıştır.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın