Serçe Sarayı Dizisi Serçe Kimdir? Gerçek Adı

Televizyon ekranlarının en çok izlenen kanalı olan Star TV’nin yeni dizisi Serçe Sarayı’nın en merak edilen karakteri Serçe kimdir? Gerçek ismi Songül Öden olan güzel oyuncu kaç yaşındadır? Songül Öden daha yakından tanıyabileceğiniz bu makalede Songül Öden aslen nereli olduğunuda öğrenebileceksiniz? İşte Songül Öden’in biyografisi

SONGÜL ÖDEN KİMDİR?

Tiyatro sinema ve dizi oyuncusu olan Songül Öden 17 şubat 1979 Diyarbakır doğumludur. Babası Bedri ödendir. Bir abisi ve bir kız kardeşi ve 3 ablası vardır. Oyuncu Songül Öden daha 6 aylık iken annesi ile babası boşanmıştır. Oyuncu çocukluk ve gençlık yıllarını büyük çoğunluğunu Ankarada geçirmiştir.

songul-oden-kac-yasinda-11

Oyuncu Songül Öden yükseköğrenimini Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünde oyunculuk olarak bitirmiştir. Sonrasında ise Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarında part time olarak şan eğitimi alan oyuncu Songül Öden daha sonra ise Ankara Sanat Tiyatrosunda ve özel tiyatrolarda oyunculuk yaptı. Rol aldığı ilk dizi 1999 Ferhunde Hanımlar dizisidir. Sonrası ise sırasıyla Vasiyet,havada bulut, gümüş, vazgeç gönlüm,mükemmel çift ve son olarak 2011-2014 yılları arasında Umutsuz ev kadınları isimli dizide rol almıştır.

SONGÜL ÖDEN’İN OYNADIĞI DİZİ VE FİLMLER

Filmler

2007  yılında Sınır Kısa film Didem karakterini canlandırdı
2009 yolında Acı Aşk filminde Ayşe karakterini canlandırdı
2011 yılında 72. Koğuş filminde Meryem karakterini canlandırdı

Diziler

2001 yılında Vasiyet dizisinde Ruhinaz karakterini canlandırdı
2002 yılında Havada Bulut dizisinde Ayşe karakterini canlandırdı
2005 yılında Gümüş Gümüş dizisinde Şadoğlu karakterini canlandırdı
2008 yılında Vazgeç Gönlüm dizisinde Ezra karakterini canlandırdı
2010 yılında Mükemmel Çift dizisinde Ayça karakterini canlandırdı
2011 yılında Umutsuz Ev Kadınları dizisinde Yasemin Anday Kalyoncu karakterini canlandırdı

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın