Serçe Sarayı Dizisi Alican Yücesoy Kimdir?

Ekranların yeni dizisi Serçe Saray’nın oyunculuğu ile en beğenilen Alican Yücesoy kimdir? Yakışıklı oyuncu Alican Yücesoy kaç yaşındadır? İşte Yücesoy hakkında tüm bilgiler

ALİCAN YÜCESOY KİMDİR?

Genç ve başarılı oyuncu Alican Yücesoy 22 ekim 1982 yılında İstanbulda dünyaya gelmiştir. Oyuncu ilk,orta ve lise öğrenimini Bursa da bitirdikten sonra oyunculuk eğitimi almak için de İstanbula geldi. İstanbula gelince ise Haliç üniversitesinde tiyatro bölümünde eğitimine başlamıştır.

Okula başlamasından bir gün sonra ise tesadüf eseri katıldığı  tiyatro seçmelerinde kazanmasıyla Bakırköy Belediyesinde çalışmaya başladı. Sonra ise diziler sinema filmler vs kariyeri resmen başlamış oldu. Burda oyunculuk yaptığı esnada ise ezuan’ın İyi İnsanı, Tersine Dünya, Günün Adamı, Pırtlatan Bal, Köpek Kadın Erkek gibi oyunlarda oynadı. İLk olarak ise 2003 senesinde Pilli bebek dizisinde seyirciyle buluşan genç oyuncu Alican Yücesoy daha sonra ise Ak sigorta, Nescafe, coffee mate gibi pek çok reklam filminde oynamıştır.

alican-yucesoy-nereli-411

Özellikle ise oynadığı reklamlardan Kremini reklamındaki uyku tutmayan genç ile Ülker çizi reklamındaki canı tavuk isteyen genç tİplemesi ile büyün ün kazanmıştır. 2006 Yılında oynadığı Son Osmanlı  filminde Mustafa Kemal Atatürkü canlandırınca kitlelerce tanındı.

ALİCAN YÜCEYON’IN OYNADIĞI DİZİ VE FİLMLER

2014 yılında Bana Artık Hicran De dizisinde oynadı
2013-2014 yılında İntikam dizisinde oynadı
2012 yılında Şubat dizisinde oynadı
2012 yılında Suskunlar dizisinde oynadı
2011 yılında Sen De Gitme dizisinde oynadı
2011 yılında Eyvah Eyvah 2 filminde oynadı
2010 yılında Prensesin Uykusu filminde oynadı
2010 yılında Eyvah Eyvah filminde oynadı
2008-2010 yılında Adanalı dizisinde oynadı
2008 yılında Dinle Neyden dizisinde oynadı
2007 yılında Gurbet Yolcuları filminde oynadı

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın