Seray Kaya Kimdir?

Seray Kaya Kimdir?

Seray Kaya 4 Şubat 1991  yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 25 yaşında olan güzel oyuncu Seray Kaya’nın çocukluğu geniş ve güzel bir ailede geçmiştir.  Okuluna devam ederken aynı zamanda çalışmaya başlayan Seray Kaya bir güzellik merkezinde işe girerek hem okul hem de iş hayatında başarılı olmuştur.

Güzellik merkezinde birkaç sene çalıştıktan sonra makyöz olan Seray Kaya uzun süre makyözlük yaptıktan sonra oyunculuk mesleğine adım atmıştır. Seray Kaya’nın boyu 1.65 cm, kilosu ise 53’tür. Göz ve saç rengi siyah olan Seray Kaya’nın burcu kovadır.

Seray Kaya Kimdir?

 

Seray Kaya’nın oyunculuk Kariyeri

Seray Kaya oyunculuk eğitimini Sadri Alışık Kültür Akademisi’nde tamamlamıştır. Yazı yazmayı da çok seven Seray Kaya yalnız kaldığı zamanlar yazı yazmaktan çok hoşlanmaktadır.

Seray Kaya’nın oyunculuk kariyeri ilk olarak “Huzur Sokağı” adlı dizi ile başlamıştır.  Ailesi tarafından da oyunculuk konusuna çok destek gören Seray Kaya oyunculuk dışında ilerleyen dönemlerde bir güzellik merkezi açmayı planlamaktadır.

Seray Kaya’nın Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Seray Kaya oyunculuk kariyerine ilk defa 2012 yılında başarılı bir yapım olan “Huzur Sokağı” dizi ile başladı.

Seray Kaya’nın rol aldı dizi ve filmler arasında Rengarenk, Evli ve Öfkeli, Kocamın Ailesi ve Huzur Sokağı dizileri yer almaktadır.

Seray Kaya şu an Show Tv’de yayınlanan Gülümse Yeter adlı dizide başarılı bir oyunculuk performansı sergilemektedir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın