Sema Öztürk Kimdir?

Sema Öztürk Kimdir?

Sema Öztürk 23 Temmuz 1977 yılında İstanbul’da doğdu. Mankenlik ve sunuculuk yapan Sema Öztürk oyunculukta da emin adımlarla ilerledi. Kral Tv ekranlarında Kıvılcım adıyla Vj’lik yaparken bir diziden teklif alan Sema Öztürk ilk dizisi olan Kara Melek’te başarılı bir performans sergiledi.

Sema Öztürk’ün boyu 1.72 cm, kilosu 54’tür. Saç ve göz rengi kahverengi olan ünlü sunucu, manken ve oyuncu 39 yaşındadır. Sosyal bir insan olan Sema Öztürk evde vakit geçirmeyi çok sevmektedir. Sitelerde oturmayı sevdiğini belirten ünlü oyuncu şehir merkezine uzak siteleri sevmemektedir.

Uzun süreden beri Arnavutköy’de ikamet eden Sema Öztürk Arnavutköy’ü çok seviyor. Ev dekorasyonu konusunda da oldukça ilgili olan ünlü oyuncu kendi evinin dekorasyonun kendi yapmak istiyor.

sema-ozturk-kimdir

Sema Öztürk’ün Başarılı Ekran Hayatı

Mankenlik ve vj’likle başladığı ekran hayatına oyunculukla devam eden Sema Öztürk vj’lik yaparken aldığı dizi teklifiyle herkes tarafından tanındı.

“Kara Melek” dizisiyle kısa sürede herkesin tanıdığı bir oyuncu haline gelen Sema Öztürk daha sonra pek çok dizide önemli roller almıştır.

Sema Öztürk’ün Dizi ve Filmler

Sema Öztürk’ün rol aldığı diziler arasında Kurtlar Vadisi, Kara Melek, Melekler Adası, Ayrılsak Da Beraberiz, Hacı, Ruhsar, Evdeki Yabancı, Dadı ve Karadayı dizileri bulunmaktadır.

Sema Öztürk’ün oynadığı filmler ise; Deli Dumrul, Büyük Şeytan Üçgeni ve Avrupalı filmleri bulunmaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın