Selma Ergeç Kimdir?

Selma Ergeç Kimdir?

1 Kasım 1978 yılında dünyaya gelen Selma Ergeç 38 yaşındadır. Hoevel Almanya’da dünyaya gelen ünlü oyuncu akrep burcudur. Dizi ve sinema oyuncusu olan Selma Ergeç mankenlikte yapmıştır.

Türk baba ve Alman bir annenin çocuğu olarak dünyaya gelen ünlü oyuncunun bir kız ve bir erkek kardeşi vardır. Aslen Adanalı olan Selma Ergeç ailesinin 1983 yılında Mersin’e taşınmasıyla birlikte eğitim hayatı Mersin’in Erdemli ilçesinde başlamıştır.

Daha sonra ailesinin Ankara taşınmasıyla birlikte Ankara’da eğitim almaya devam eden ünlü oyuncu ilkokul son sınıftayken Almanya’ya dönüş yapmaları sebebiyle buradan mezun oldu.

Selma Ergeç Münster Üniversitesi’nde tıp üzerine eğitim aldı. Keman da çalabilen Ergeç yurtdışında üniversite eğitimi aldıktan sonra Türkiye’ye döndü.

Selma Ergeç’in boyu 1.76 cm, kilosu ise 52’dir. Saç ve göz rengi kahverengi olan ünlü oyuncu Can Öz ile evli olup bir kız çocukları bulunmaktadır.

selma-ergec-kimdir

Selma Ergeç’in Oyunculuğa İlk Adım Atması

Doktor olarak eğitimlerine devam ederken oyuncu olma istediğinin daha öne geçmesi sonucunda dizi oyuncusu ve manken olarak karşımıza çıkmıştır.

İlk olarak “Böyle Mi Olacaktı” adlı dizide oynayan oyuncu daha sonra Uğurkan Erez Ajansı’nda mankenlik yapmaya başladı.

Selma Ergeç’in Oynadığı Dizi ve Filmler

Selma Ergeç’in rol aldığı dizi ve filmler arasında; Yarım Elma, Şöhret, Körfez Ateşi, Beş Vakit, Sis Ve Gece, Hırçın Kız, Asi, Muhteşem Yüzyıl Ve Gönül İşleri yer almaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın