Selin Sayek Böke Kimdir?

Selin Sayek Böke Kimdir?

Selin Sayek Böke 24 Ağustos 1972 yılında Ankara’da dünyaya geldi. 44 yaşında olan Anne ve babası Selin Sayek Böke’nin anne ve babası sağlıkla ilgili meslekle ilgilenmektedir. Selin Sayek Böke’nin babası tıp alanında profesördür. Annesi ise doktordur.

Selin Sayek Böke’nin anne tarafı Niğdeli, baba tarafı ise Hataylı’dır. İlkokul eğitimini Ankara’da alan Selin Sayek Böke 1989 yılında Ankara Ted Koleji’nde eğitim almaya başlamıştır.

1993 yılında ODTÜ’den mezun olan ünlü siyasetçi Selin Sayek Böke iktisat bölümü üzerine eğitim almıştır. Üniversiteyi tamamladıktan sonra hemen yüksek lisans eğitimine başlayan Selin Sayek Böke 1999 yılında doktorasını tamamlamıştır.

Selin Sayek Böke

 

Selin Sayek Böke’nin Siyaset Hayatı

Selin Sayek Böke 20115 seçimlerinde CHP’nin İzmir milletvekili adayı olarak seçimlere katıldı ve meclise girdi. 2015 yılında gerçekleşen seçimde bir koalisyon kurulamaması nedeniyle İzmir milletvekilliğini sürdüren Selin Sayek Böke CHP’nin sözcülük görevini yürütmektedir. Ayrıca Selin Sayek Böke CHP’de başkan yardımcılığı görevini de başarı ile yürütmektedir.

Selin Sayek Böke’nin Aile Hayatı

Selin Sayek Böke 2002 yılında mühendis olan Mert Böke ile hayatını birleştirmiştir. Yaptığı mutlu evlilik sonrasında 2 tane erkek çocuğu dünyaya gelen Selin Sayek Böke 2003 yılında Bilkent Üniversitesi’nde görev yapmıştır. S

elin Sayek Böke’nin çocuklarının ismi Can ve Aksel’dir. Selin Sayek Böke CHP’de aktif olarak başarılı bir siyaset hayatı sürdürmektedir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın