Selin Dumlugöl Kimdir?

Selin Dumlugöl Kimdir?

Selin Dumlugöl 12 Ekim 1992 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Aslen İzmirli olan güzel oyuncu Selim Dumlugöl 26 yaşındadır. Terazi burcu olan Selin Dumlugöl’ün boyu 1.63 cm, kilosu ise 53 kilodur.

Gözleri yeşil saçları kahverengi olan Selim Dumlugöl evli değildir. Selin Dumlugöl lise eğitimi İzmir’de aldı. Liseyi tamamladıktan sonra oyunculuk alanında eğitimler alan ünlü oyuncu Haldun Doran Tiyatrosu’na yazılarak başarılı bir oyunculuk eğitimi almıştır.

Selin Dumlugöl kimdir, Selin Dumlugöl nereli, Selin Dumlugöl kaç yaşında, Selin Dumlugöl boyu, Selin Dumlugöl vikipedi

Selin Dumlugöl’ün Kariyer Hayatı

Oyunculuk üzerine eğitimler alan Selin Dumlugöl şimdiye kadar 4 tiyatro oyununda yer almıştır. Kariyerinde hızlı bir ilerleme yaşayan Selin Dumlugöl ilk olarak “Bir Yaz Gecesi Rüyası” adını taşıyan tiyatro oyununda rol almıştır.

Ardından “Bir Şehnaz Oyun” ve “7 Kocalı Hürmüz” gibi başarılı tiyatro oyunlarında yer alan Selin Dumlugöl ilk olarak “Tatar Ramazan” adını taşıyan dizide rol almıştır. Selin Dumlugöl başarılı bir oyunculuk performansı sergileyerek dizilerdeki yerini almıştır.

Selin Dumlugöl’ün Rol Aldığı Diziler ve Filmler

Selin Dumlugöl’ün rol aldığı ilk dizi 2013 yılında oynamış olduğu “Tatar Ramazan” adlı dizidir. 2014 yılında “Şeref Meselesi” adlı dizide rol alan Selin Dumlugöl 2016 yılında “Aşk ve Mavi” adlı dizide rol almaktadır.

Atv ekranlarında yayınlanan Aşk ve Mavi dizisi çok seyredilen dizilerden biridir. Selin Dumlugöl’ün rol aldığı tek film ise Unutursam Fısılda adlı filmdir.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın