Selen Uçer Kimdir?

Selen Uçer Kimdir?

Selen Uçer 5 Mayıs 1983 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Annesi ve babası kimya mühendisi olan Selen Uçer lise eğitimini Avusturya Lisesi’nde almıştır. Ailesi gibi kendisi de kimya bölümünden mezun olmuştur.

Selen Uçer Boğaziçi Üniversitesi’nde kimya bölümü üzerine eğitimler alırken bir yandan da oyunculukla ilgilenmeye başladı. İstanbul Üniversitesi Konservatuarı’nda şan dersleri almaya başlayan Selen Uçer bir süre de Akademi İstanbul’da bulunmuştur.

Işıl Kasapoğlu’ndan oyunculuk dersleri alan Selen Uçer daha sonra yüksek lisans eğitimini tamamlamak için burslu olarak Amerika’ya gitti. Boğaziçi Üniversitesi’nde atölye çalışmaları yaparken bir yandan da Yeditepe Üniversitesi’nde tiyatro bölümünde ders verdi.

Selen Uçer

Selen Uçer’in boyu 1.74 cm, kilosu ise 66’dır. Saçları ve gözleri kahverengi olan Selen Uçer 34 yaşındadır.

 

Selen Uçer’in Ekran Hayatı

Selen Uçer ilk olarak 2003 yılında “Bir İstanbul Masalı” adlı diziyle herkesin tanıdığı bir isim haline geldi. Tiyatrolarda rol alan Selen Uçer birçok ödüle layık görülmüştür.

Selen Uçer’in Rol Aldığı Dizi Ve Filmler

Selen Uçer’in rol aldığı dizi ve filmler arasında; Tutar Mı Tutar, Kumun Tadı, Kutsal Bir Gün, Daire, Beni Böyle Sev, Yabancı, Böyle Gitmesin, İffet, Can, Hanımın Çiftliği, Ses, Kıskanmak, Kahve Bahane, Büyük Oyun, Bornova Bornova, Düğün Şarkıcısı, Binbir Gece, Zincirbozan, Ara, Dicle, Anlat İstanbul, Bir İstanbul Masalı Ve Dar Alanda Kısa Paslaşmalar’dır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın