Selen Soyder Kimdir?

Selen Soyder Kimdir?

Selen Soyder 26 Aralık 1986 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. Ailesinin tek çocuğu olan Selen Soyder ilköğretim eğitimini tamamladıktan sonra lise eğitimini Selma Yiğitalp Lisesi’nde almıştır.

Selen Soyder üniversite eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde tarih bölümü üzerine tamamladı. Pilates ve yoga yapmayı çok seven Selen Soyder zamanı olduğunda spor yapmayı ihmal etmemektedir.

Oğlak burcu olan Selen Soyder 31 yaşındadır. Selen Soyder’in göz ve saç rengi kahverengidir. Selen Soyder’in boyu 1.77 cm, kilosu ise 53’tür.

Selen Soyder kimdir, Selen Soyder nereli, Selen Soyder kaç yaşında, Selen Soyder boyu, Selen Soyder vikipedi

Selen Soyder’in Ekran Hayatı

Selen Soyder ekranlarla ilk olarak girdiği yarışması sonrasında tanıştı. 2006 yılında Miss Model Of Turkey yarışmasına katılan Selen Soyder yarışmada 1. olmayı başardı. Daha sonra Çin’e giden ve ülkemizi Çin’deki güzellik yarışmasında temsil eden Selen Soyder ilk 5’e girdi.

2007 yılında Star Tv tarafından düzenlenen güzellik yarışmasına katlan Selen Soyder 1. olmuş ve Vakko’da modellik yapmaya başlamıştır. Bu dönemde spikerlik kursuna giden Selen Soyder Star Tv’de stajyerlik de yapmıştır.

Selen Soyder’in Rol Aldığı Dizi Ve Filmler

Selen Soyder’in rol aldığı dizi ve filmler arasında; Yer Gök Aşk, Lale Devri ve reaksiyon bulunmaktadır. Selen Soyder ilk olarak 2010 yılında “Yer Gök Aşk” dizisinde rol almıştır.

Daha sonra Lale devri dizisine geçiş yapan Selen Soyder “Lale Devri” dizisinde başrol oyuncusu olarak görev yapmıştır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın