Selen Öztürk Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Star TV ekranlarınında yeni yayınlanan Serçe Sarayı dizisinin sevilen karakteri Serçe Sarayı Aliye kimdir? Gerçek ismi Selen Öztürk olan güzel oyuncu kaç yaşındadır? Selen Öztürk kimdir ve aslen nereldir? İşte Muhteşem Yüzyıl dizisiyle ünlenen Selen Öztürk’ün biyografisi

SELEN ÖZTÜRK KİMDİR? ASLEN NERELİDİR?

Selen Öztürk 23 temmuz 1980 tarihinde İstanbulda dünyaya gelmiştir. Sanatçının annesi Kıbrıs’lı babası ise Uşak kökenlidir. Yükseköğrenimini Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarında okumuştur. Bu okuldan 2004 senesinde mezun olan sanatçı ardından İstanbula taşındı.

Ardında ise tiyatro kedi ve tiyatro evi gibi yerlerde oyunculuk yaptı. Bazı enstrüman aletlerini çalmayı bilen sanatçı Selen Öztürk tiyatro çalışmalrının yanı sıra sinema ve tiyatrolarda da oyyunculuk yapmıştır. 2011-2014 yılları arasında ise Muhteşem Yüzyıl da oynayan oyuncu Selen Öztürk burda Kanuninin ilk eşi Gülfem Hatun karakterine can vermiştir.

selen-ozturk-serce-sarayi-741

Ardından ise genç oyuncu 2014 senesinde başrollerini Mete Horozoğlu ve Ayça Bingöl’ün paylaştığı Benim adım gültepe isimli dizide Meziyet karakterinde rol almıştır.

Dizi çok tutmayıp kısa sürede final yapmıştır. Son sinema projesi ise Çilek isimli filmdir. Bu filminde başrollerini Azra Akın, Halil Sezai ve Bülent Şakrak ile paylaşan oyuncu Selen Öztürk burdaki roluyle de epey sevilip tanınmıştır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın