Selçuk Yöntem Kimdir Nereli Kaç Yaşında

Selçuk Yöntem ‘in Hayatı :

                Selçuk Yöntem şuan da 62 yaşında olup İstanbul’un Eyüp semtinde dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatına ise Ankara Devlet Konservatuar Tiyatro Yüksek Bölümü’nde son veren ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu 1977 yılında da Ankara Tiyatrosu bünyesinde çalışmaya başlamıştır. Dört Mevsim adında ki oyunda ki oyunculuğu ile “Övgüye Değer Erkek Oyuncu” ödülüne hak kazanmış, Peynirli Yumurta oyunu ile de “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne sahip olmuş ve daha sonra da Deli Dumrul tiyatro oyunculuğu ile “Ulvi Uraz En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne almıştır.

Selçuk Yöntem Kimdir

Tiyatro oyunculuğu yanı sıra yönetmenlikte yapan Yöntem, ilk olarak 1994 yılında İrfan Yalçın’ın Aşağıdakiler oyununu, 1995 senesinde Savaş Dinçel’in Gürültülü Patırtılı Bir Hikaye oyununu yöneterek başarıları nedeni ile de “Övgüye Değer Yönetmen” ödülünü kazanmıştır. Daha sonra da Haldun Taner’in Ay Işığında Şamata oyununda yönetmenlik yapmıştır.

Tiyatronun ardından sinema ve televizyon oyunculuğuna atılan Selçuk Yöntem, sinema dalında da En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü C Blok filmi ile kazanmıştır. Televizyon oyunculuğu anlamında da Deli Yürek, Kurtlar Vadisi, Aşk-ı Memnu dizilerinde önemli konumlarda rol almıştır. Oyunculuğu yanında ise Büyük Risk adında bir bilgi yarışması sunan Yöntem şuanda Kim Milyoner Olmak İster? yarışmasını geçici olarak sunarken yeni başlayacak dizide de oynamaya başlayacaktır. Bu belirtilenler daha çok ilgi çektiği çalışmalardır ama daha fazlasında rol almıştır.

Selçuk Yöntem

Selçuk Yöntem

Selçuk Yöntem Doğum Tarihi:13 Temmuz 1953

Selçuk Yöntem Boyu: 1,80 m

Selçuk Yöntem Kilosu: 73 kg

Selçuk Yöntem Göz Rengi: Koyu kahverengi

Selçuk Yöntem Burcu: Yengeç burcu

Selçuk Yöntem Doğum Yeri: İstanbul

Selçuk Yöntem Eğitim Durumu: Üniversite mezunu

 

Selçuk Yöntem’ in sosyal medya hesapları

Facebook: https://www.facebook.com/pages/Sel%C3%A7uk-Y%C3%B6ntem/45266487483

Twitter: https://twitter.com/selcuk_yontem

İnstagram: https://instagram.com/selcukyontem/

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın