Selahattin Özdemir Kimdir?

Birçok Albüme imza atan Ünlü Şarkıcılardan biri Olan Selahattin Özdemir Kimdir? nerede doğmuştur ve kaç yaşındadır?

Selahattin Özdemir Kimdir?

Ünlü şarkıcı 1961 yılında doğmuştur.Adana doğumlu bir şarkıcımızdır.Toplam 21 kadar albümü bulunmaktadır.Birçok güzel şarkısı mevcuttur bunlardan bazıları Düşman oluruz, çekene sor, geceler, koptum aşkından, esrar perdesi , gülüm, Şimdi sen olacaktın en güzel şarkılarından sadece biridir.

İlk kasetini 1982 yılında çıkarmış bir isimdir.Uzun zamandır albüm çıkartmamaktadır.Ciddi bir hayran kitlesine sahip isimlerden biridir.Gençlik zamanlarında 4 adet şarkıdan dolayı pişmanlık hissedip Adana Devlet Güvenlik mahkemesine başvurmuş bir isimdir.Bu şarkıların kasetlerinden çıkartılmasını ve radyolarda çalınmamasını talep etmiştir.Gençliğin heyecanıyla bu şarkıları söylediğini söylemiştir.Bu şarkılar : Yanlış yerde doğmuşum, yaşamam artık, Esrar perdesi ve hem yaratıyorsun hem unutuyorsun adlı şarkılardır.

Dinlenmesi gereken bir isimdir.Şarkıları baya zaman önce seslendirmiş olsada halen dinledikçe dinleyesi gelen türde eserleri mevcuttur.

Bizler kimdirki ailesi olarak Usta unutulmayacak güzel eserler yapan Selahattin Özdemir’e teşekkürü bir borç biliyoruz ve başarılar diliyoruz.

2 Yorum

  1. selim 24 Aralık 2018
  2. emir 21 Kasım 2017

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın