Seda Sayan Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Seda Sayan Kimdir Kaç Yaşında?

Seda Sayan diğer ismiyle Aysel Gürsaçer Türk televizyonlarının başarılı kadın şarkıcı, dizi oyuncusu ve televizyon sunucularındandır. Seda Sayan çok fazla sayıda seveni bulunan, ünlü bri televizyon karakteridir ve hem hayatı hem kariyeri hem de özel yaşaımı herkesçe merak konusudur. Sevilen şarkıcı özel yaşamıyla olduğu kadar başarılı kariyeriyle de olduğu yeri hak etmiş ve dobralığıyla kamuoyunun beğenisini kazanmıştır. Yıllardır ekranda görmeye alıştığımız sanatçı reklamlarda oynamış dergi çıkartmış, filmlerde oynamış ve birçok albüme de imza atarak kariyerine devam etmiştir. Sabah programlarının da aranan isimlerinden biri olan Seda Sayan son zamanlarda da yaptığı evlilik programlarıyla adından söz ettirmeye devam etmiştir.

                Seda Sayan Kimdir?

Türkiye’nin ilk haftalık kadın dergisi olan Seda Magazin‘in editörü, şarkıcı, oyuncu ve program sunucusu ünlü bir televizyon karakteridir. Şarkıcılığa düğün salonlarında başlayan sanatçı daha sonra uvertür olarak küçük gazinolara geçmiş ve kariyerine başlamıştır. Daha sonra ise organizatör Turgut Akyüz’ün Stardust kulübünde assolist olmuş ve uzun süre Gülizar isimli gazinoda assolistlik yaparak çalışmaya devam etmiştir. Dönemin büyük assolistlerinin çok yüksek ücret taleplerine kızan Fahrettin Aslan Harika Avcı‘yla birlikte kendisine bir süre ders aldırıp dönemin en büyük gazinosu Maksim‘e assolist olarak çıkarmış ve artık ününe ün katmaya başlamıştır ve başarılı sanat hayatına ilk adımını da bu şekilde atmıştır. Onunla birlikte gazinolarda ilk kez ciddi müzik eğitiminden gelmeyen assolistler dönemi başlamış ve bu tür assolistler sahne almaya devam etmiştir. Fahrettin Aslan’a Türker İnanoğlu Seda Sayan’ı tavsiye etmiş ve bu sayede ona katkı sağlamıştır. Dönemin en ünlü gazinosu Maksim’de sahne alabilmsi için 1978 yılında  mahkeme kararıyla yaşını büyütülen Seda Sayan’ın doğum tarihi 4 Ocak 1959 olarak değiştirilmiştir. Özel hayatı da oldukça fazla bir şekilde merak edilen sanatçı 1987 yılında ilk eşi Rıdvan Kılıç’la evlenen Seda Sayan, Aralık 1987’de boşanarak hayatına bu şekilde devam etmiştir. 1990 senesinde Sinan Engin ile evlenmiş ve 1995 yılında da boşanmıştır. Sinan Engin ile yaptığı bu evlilikten Oğulcan adında bir oğlu dünyaya gelmiştir.

Seda Sayan Nereli?

İstanbul’da dünyaya gelen ünlü şarkıcı Kadırgalı Seda adıyla gündeme gelmiş ve ününe ün katmaya devam ederek sanat yaşamaında başarılı işlere ve programlara imza atmıştır.

Seda Sayan Kaç Yaşında?

30 Aralık 1961 yılında İstanbul’da dünyaya gelen ünlü sanatçı 2015 yılı itibariyle 54 yaşındadır.

Seda Sayan resimleri

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın