Seda Güven Kimdir?

Seda Güven Kimdir?

Seda Güven 11 Haziran 1984 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Saç ve göz rengi kahverengi olan Seda Güven ikizler burcudur. 33 yaşında olan Seda Güven’in boyu 1.68 cm, kilosu ise 50 kilodur.

Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi taraşım bölümü üzerine alan Seda Güven’in bir tane kardeşi bulunmaktadır.  Ailesinden oyunculukla ilgili tam destek alan Seda Güven kısa sürede herkesin tanıdığı bir oyuncu haline gelmiştir.

Tasarımla yakından ilgilenen Seda Güven lise eğitimini de tasarım bölümü üzerine gerçekleştirmiştir. Seda Güven 4 sene boyunca ünlü ressam Ekrem Yalçındağ’ın asistanı olarak görev almıştır.  Tek yaşamaktan zevk almayan Seda Güven ailesiyle birlikte zaman geçirmeyi ve kalabalık ortamlarda bulunmayı çok seviyor.

Seda Güven Kimdir?

Seda Güven’in Oyunculuk Hayatı Nasıl Başladı?

Seda Güven oyunculuk hayatına ilk olarak “Ekmek Teknesi” adlı dizide aldığı rol ile başladı. “Ekmek Teknesi” adlı diziden 3 yıl sonra “Ateşli Topraklar” adlı dizide rol almaya başlayan Seda Güven herkesin sevdiği ve beğendiği bir oyuncu haline gelmiştir.

Seda Güven’in Rol Aldığı Dizi ve Filmler Nelerdir?

Seda Güven’in rol aldığı dizi ve filmler arasında; Ekmek Teknesi, Ateşli Toprak, Hepimiz Birimiz İçin, Fatmagül’ün Suçu Ne?, Merhaba Hayat, Hayat Yolunda, İksir Dedemin Sırrı ve Git Başımdan projeleri bulunmaktadır.

Seda Güven başarılı oyunculuk performansıyla herkesin sevdiği oyunculardan biri olmayı başarmış ve pek çok projede yer almıştır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın