Seçkin Özdemir Kimdir? Kaç Yaşında? Nerelidir?

Seçkin Özdemir, oyunculuğa ek olarak televizyon ve radyo programcısı, sunucu ve DJ gibi unvanlara da sahiptir. 1981 yılında İstanbul’da doğmuştur. Kendisi lise ve ilköğretim eğitimlerini İstanbul’da tamamladıktan sonra üniversite eğitimi almak için Kocaeli’ye gitmiştir. Son olarak da Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi almıştır. Günümüzde sektörde artık bu işin eğitimini alarak iş yapan oyuncu sayısı son derece az olduğu için bu şekilde eğitim almış isimler ayrıca önemlidir.

Seçkin Özdemir’in Eski Projeleri

Özdemir, ilk olarak bölgesel radyolarda programcılık yapmıştır. Ardından da DJ olarak karşımıza çıkmıştır. Birçok ünlü firmanın desteğiyle sayısız projede DJ olarak görev yapmıştır. Sonrasında televizyon dünyasına reklam projeliyle giriş yapmıştır. Akbank, Ülker, Coca Cola gibi ünlü isimlerin tanıtım reklamlarında rol almıştır. Bunların ardından da dizi yapımları geldi. 2008 yılında Yaban Gülü isimli dizide Burak karakterine can verdi. 2011 yılında Muhteşem Yüzyıl’da önemli bir rol üstlendi. Sonrasında ise Al Yazmalım, Kore dizisinden çevrilmiş olan Bir Aşk Hikâyesi, Günahkâr isimli diziler yer almıştır. Oynadığı tüm dizilerde reel hayatının aksine hep çok sakin rollere can vermiştir. Müzikle bu kadar ilgili olup; tam tersi rollere hayat vermek oldukça zor olmalı.

Programcılık Kariyeri

Seçkin Özdemir, Kocaeli’nde eğitimini bitirip küçük işler yaptıktan sonra 2004 yılında İstanbul’da My Radio’da interaktif radyo programını 5 ay süre ile gerçekleştirdi. Bu işin ardından kendisi, Number 1’a transfer olmuştur. Bu transferden sonra televizyon programları da yapmaya başlamıştır. 2005 yılında Foster’s sponsorluğunda bir program yapmış; daha sonra da Gnctrkcll ile çalışmaya başlamıştır. Bu sponsorlukta Number 1’da Play isimli bir program yayını yapmıştır. Aynı sponsorlukta çeşitli sahne sunuculuğu yapmıştır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın