Sebahat Kumaş Kimdir?

Sebahat Kumaş Kimdir?

Sebahat Kumaş Kasım 1989’da Aydın’da dünyaya geldi. Aslen Aydınlı olan güzel oyuncu Sebahat Kumaş 27 yaşındadır. Sebahat Kumaş’ın boyu 1.67 cm, kilosu ise 52’dir. Saç rengi ve göz rengi siyah olan Sebahat Kumaş evli değildir.

Çocukluğunu Aydın şehrinde geçiren Sebahat Kumaş ailesiyle birlikte daha sonra İzmir’e taşınmıştır. İlkokul ve ortaokul eğitimini İzmir’de aldıktan sonra Sebahat Kumaş İstanbul’a taşınmıştır.

Oyunculuk üzerine eğitimler alan Sebahat Kumaş Ekol Drama’da kaliteli bir oyunculuk eğitimi almıştır.  Ortaokuldan sonra fotoğrafçılığa merak saran Sebahat Kumaş üniversite eğitimini Açık Öğretim Fakültesi fotoğrafçılık bölümü üzerine okumuştur.

Sebahat Kumaş kimdir, Sebahat Kumaş nereli, Sebahat Kumaş kaç yaşında, Sebahat Kumaş boyu, Sebahat Kumaş vikipedi

Sebahat Kumaş’ın Hayatı

Sebahat Kumaş çocukluğundan itibaren fotoğrafçılığa merak salmıştır. Bu sebeple fotoğrafçılık ve kameramanlık üzerine eğitim alan Sebahat Kumaş bir süre foto modellik yapmıştır.

Önemli markalarda fotomodellik yapan Sebahat Kumaş Ayla Algan’dan oyunculuk üzerine eğitimler almıştır. Sebahat Kumaş ilk olarak “Karagül” adlı diziyle sevenlerin karşısına çıkmıştır.

Sebahat Kumaş’ın Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Sebahat Kumaş’ın rol aldığı dizilerden ilki 2009 yılında rol aldığı “Arka Sıradakiler” dizisidir. Aynı yıl “Bahar Dalları” adlı dizide rol alan güzel oyuncu 2010 yılında “Adanalı” ve “Türk Malı” dizilerinde rol almıştır.

2012 yılında “Muhteşem Yüzyıl” adlı dizide rol alan Sebahat Kumaş 2013 yılında “Karagül” adlı dizide rol almıştır. Sebahat Kumaş herhangi bir film projesinde görev almamıştır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın