Sarp Levendoğlu Kimdir Kaç Yaşındadır

Sarp Levendoğlu Kimdir?

Sarp Levendoğlu, 1981 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Annesinin adı Emine’dir. Yönetmen Mustafa Altıoklar’ın yeğenidir. Ankara’da ortaokulu bitirdikten sonra İstanbul’a gitmiştir. Liseyi İstanbul Karaköy’deki Saint Benoit Lisesi’nde okumuştur. Üniversiteyi ise Bilgi Üniversitesi’nde Görsel İletişim Tasarımı okudu ama devam zorunluluğundan devam etmemiştir ve Kültür Üniversitesi Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur.

Sarp Levendoğlu Kaç Yaşındadır?          

Şu an 33 yaşında olan Sarp Levendoğlu çok başarılı bir oyuncudur. Sarp Levendoğlu, oyunculuğa 6 yaşında TRT’nin bir dizisinde başlamıştır. Seneler sonra dayısı olan Mustafa Altıoklar’ın yönettiği “O Şimdi Asker” filminde rol almıştır. Ardından “Lise Defteri’nde baş rollerden birini oynamıştır. Daha sonra ‘Emret Komutanım’ dizisinde 80 bölüm oynamıştır. Emret Komutanım dizisi çok tutan bir dizi olduğu için oyuncunun bu dizideki performansı daha da ön plana çıkmıştır.

sarp levendoğlu resimleri

sarp levendoğlu resimleri

Sarp Levendoğlu Nerelidir?

Sarp Levendoğlu Ankaralıdır. “O Şimdi Asker” adlı sinema filmi ve Lise Defteri, Çınaraltı, Emret Komutanım, Zeliha’nın gözleri ve “Emret Komutanım Şah Mat” adlı sinema filminde rol almıştır. “Gece Gündüz” adlı TV dizisinde Aslan Başkomiser rolünde çılgın bir polisi canlandırmaktadır.

“Emret Komutanım” ve “Gece Gündüz” dizilerinde yönetmenlik de yapmıştır. Oyunculuğu kadar yönetmenliği ile de kendisinden söz ettiren oyuncu oldukça başarılı bir yönetmen ve oyuncudur. Dayısının da yönetmen olması nedeniyle kendisini bu alanda geliştirebilme imkânı bulan oyuncu pek çok başarılı dizi ve filmde yer almıştır. Bu nedenle kariyeri hızla yükselmiştir. Özellikle kariyerinde Emret Komutanım, Gece Gündüz, Çınaraltı gibi projeleri çok beğeni kazanmıştır. Ayrıca sinemadaki başarısı da bilinmektedir. En son rol aldığı dizi olan Küçük Ağa dizisinde usta oyuncu kadrosu ile projede yer almıştır. Bu dizide de başarılı performansı ile göz doldurmuş ve takdir edilmiştir.

Sarp Levendoğlunun Özellikleri:

Sarp Levendoğlunun Doğum Tarihi:  25 Aralık 1981

Sarp Levendoğlunun Boyu: 1.95 m

Sarp Levendoğlunun Kilosu: 86 kg

Sarp Levendoğlunun Göz Rengi: Kahverengi

Sarp Levendoğlunun Burcu: Oğlak

Sarp Levendoğlunun Doğum Yeri: Ankara

Sarp Levendoğlunun Eğitim Durumu: Üniversite

Sarp Levendoğlunun Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram: https//instagram.com/@Sarpablo111

Twitter: https://twitter.com/@Sarpablo111

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın