Sare Davutoğlu Kimdir Nereli?

Sare Davutoğlu Kimdir Nereli?

Türkiye Cumhuriyeti’nin başbakanlık görevini yöneten Ahmet Davutoğlu’nun eşi olan Sare Davutoğlu, henüz 4 yaşında iken annesini kaybetmesi sonucu büyük üzüntü yaşamıştır. Annesinin vefat etme sebebi ise küçük kardeşinin doğumunu gerçekleştirirken oluşan problemlerdir. Bu nedenden dolayı henüz 10 yaşlarındayken Sare Davutoğlu, kadın doğum uzmanı olmayı kendine hedef belirlemiştir. Hedefinin yolunda emin adımlarla gittiğinin en büyük ilk göstergesi 1980 yılında Eskişehir Anadolu Lisesi’ni birincilikle tamamlaması olmuştur. Liseden mezun olmasının ardından doktorluk aşamasındaki ilk evre olan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanmıştır ve doktorluk hayatı böylece başlamıştır. Üniversite yıllarında jinekoloji alanında yüksek lisans yaptığı dönemde başbakan Ahmet Davutoğlu ile tanışmıştır. 1984 yılında bu çift hayatlarını birleştirme kararı almıştır. Evliliklerinin ikinci yılında ilk göz ağrıları olan Sefure adlı kızlarına kavuşmuşlardır.

Bundan iki yıl sonra doğmuş olan kızlarına ise Memnune adını vermişlerdir. Meymune ve Sefure isimleri başbakan Ahmet Davutoğlu’nun annesinin isimleridir. Ardından doğmuş olan Mehmet ve Hacer Büke adlı çocukları ile toplamda dört evlat sahibidir. Günümüzde hala doktorluk vazifesini başarılı bir şekilde sürdürmekte olan Sare Davutoğlu, aynı zamanda cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın kızı Esra Erdoğan Albayrak’ın da doktorudur ve çocuklarının doğumunu Sare Davutoğlu yaptırmıştır.

Sare Davutoğlu Kimdir?

Sare Davutoğlu, başbakan Ahmet Davutoğlu’nun karısıdır. Sefure, Meymune, Mehmet ve Hacer Büke’nin de annesidir. Başarılı öğrencilik yıllarından sonra da başarılı bir jinekoloj olmuştur. Kürtaj karşıtı seminerlere katılması ile kendinden söz ettirmektedir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kız kardeşi ile olan yakın dostluğu ile de bilinmektedir.

Sare Davutoğlu Nerelidir?

Sare Davutoğlu’nun memleketi Konya’dır. Konyalı olmasına karşın iş ve özel hayat gereği birçok şehirde bulunduğunu söyleyebiliriz.

Sare Davutoğlu Kaç Yaşındadır?

1961 yılında dünyaya gelen Sare Davutoğlu bugün 54 yaşındadır. 26 Şubat 1959 yılında doğan kocası Ahmet Davutoğlu ile aralarında 2 yaş vardır.

Sare Davutoğlu resimleri

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın