Sanem Çelik Kimdir?

Sanem Çelik Kimdir?

Sanem Çelik 18 Mayıs 1975 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Boğa burcu olan Sanem Çelik  41 yaşındadır. Aslen İstanbullu olan Sanem Çelik uzun yıllar boyunca annesiyle hayatını sürdürmüştür.

Sanem Çelik 1982 yılında okul hayatına başlamıştır. Kısa bir sonra İstanbul Belediyesi’nde bale eğitimi almaya başlayan Sanem Çelik tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Sanem Çelik’in boyu 1.69 cm, kilosu ise 62’dir. Göz rengi yeşil olan Sanem Çelik’in saç rengi siyahtır.

Sanem Çelik Kimdir?

Sanem Çelik’in Oyunculuk Kariyeri Nasıl Başladı?

Sanem Çelik üniversite eğitimini tamamladıktan sonra oyunculuk kariyerine başlamaya karar verdi. İlk olarak Yaban adını taşıyan bir sinema filminde rol alan Sanem Çelik “Kara Melek” adlı dizide rol almasıyla birlikte herkes tarafından tanına bir isim haline geldi.

Birçok ödüle layık görülen Sanem Çelik hem seslendirme yaptı hem de pek çok reklam filminde boy gösterdi. “Aliye” dizisinin bitmesinden sonra Amerika’ya gitmeye karar veren Sanem Çelik uzun bir süre orada yaşadı.

Sanem Çelik’in Rol Aldığı Dizi Ve Filmler

Sanem Çelik’in rol aldığı dizi ve filmler arasında; Yaban, Kara Melek, Filler ve Çimen, Tavuklar Firarda, Kör Talih, Canım Kocacığım, Hititler, Sır Çocukları, Günahım Neydi Allahım, Aliye, Güldünya, Balık ve İnadına Yaşamak’tır.

Sanem Çelik şu anda Atv ekranlarında yayınlanan “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” adlı dizide başarılı bir oyunculuk performansıyla karışımıza çıkmıştır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın