Salih Bademci Kimdir?

Salih Bademci Kimdir?

Salih Bademci 15 Ağustos 1984 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Aslen İzmirli olan Salih Bademci lise eğitimini İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Ardından üniversite sınavına giren Salih Bademci konservatuar bölümünü kazanmıştır.

32 yaşındaki ünlü oyuncu Salih Bademci’nin boyu 1.80 cm, kilosu 76’dırç Saçları siyah göz rengi ise kahverengi olan Salih Bademci’nin burcu aslandır.

Salih Bademci 19 Ağustos 2015 tarihinde kendisi gibi oyuncu olan İmer Özgün’le dünya evine girdi.

salih-bademci-kimdir

Salih Bademci Ekranlarla Nasıl Tanıştı?

Salih Bademci 2006 yılında “Barda” filminin seçmelerine katılmış ve filmde oynama hakkı kazanmıştır. Ekranlara “Barda” filmiyle merhaba diyen Salih Bademci 2013 yılında “Fatih” adlı dizide oynamıştır.

Salih Bademci’nin ekranlarda en çok etki bırakan projelerinden biri “Ulan İstanbul”, diğeri ise “Kiralık Aşk” dizisidir.

Salih Bademci’nin Rol Aldığı Dizi Ve Filmler

Salih Bademci kısa sürede büyük bir şöhrete kavuştu. Başarılı oyunculuğu sayesinde herkesin beğendiği ve sevdiği başarılı oyunculardan biri haline geldi.

Salih Bademci’nin rol aldığı diziler arasında; Elveda Rumeli, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Fatih, Rakı Masası, Zeytin Tepesi, Ulan İstanbul ve Kiralık Aşk dizisi yer almaktadır.

Salih Bademci’nin rol aldığı filmler arasında ise; Mıymıntılar Kralı, Barda ve Arkadaşlar Arasında filmi bulunmaktadır.

Salih Bademci şu an “Kiralık Aşk” dizisinde Sinan karakteri ile başarılı bir oyunculuk performansı sergilemektedir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın