Sahra Şaş Kimdir Kaç Yaşında Nereli? Kösem Sultan Dilber

Sahra Şaş Kimdir

Dilber sözcük anlamı olarak güzel ve alımlı gibi anlamlarda kullanılmaktadır. Kösem sultan döneminde yaşamış olan dilber karakterini ise dizide başarılı ve güzel oyuncu Sahra Şaş canlandıracaktır.

Sahra Şaş’ın Hayatı : İstanbul’da dünyaya gözlerini açan güzel oyuncunun annesi ve babası kürt asıllıdır. Bu nedenle Sahra Şaş kürtçe bilmektedir. Tatar Ramazan ve Adını Kalbime Yazdım dizilerinde rol alan genç oyuncu sergilemiş olduğu başarılı oyunculuk ile yükselişe girmiştir. Şimdilerde ise adından sıkça söz ettiren Kösem Sultan adlı dizide Dilber adlı karakteri canlandırmaktadır.

Sahra Şaş

Sahra Şaş

Sahra Şaş Doğum Tarihi : 1994

                Sahra Şaş Doğum Yeri : İstanbul

                Sahra Şaş Boyu : 165 cm

                Sahra Şaş Kilosu : 54 kilogram

                Sahra Şaş Göz Rengi : Kahverengi

                               Güzel oyuncu hakkında henüz çok detaylı bilgiler bulunmamaktadır. Adını Kalbime Yazdım dizisinde canlandırmış olduğu ceylan karakteri izleyenler tarafından çokça beğeni toplamıştır. Genç yaşta olmasına rağmen birçok büyük projede çalışan Sahra Şaş Kösem Sultan dizisinde de kameralar karşısına Beren Saat ve Hülya Avşar gibi isimlerle geçecek. Oyunculuk hayatında katılığı bu proje ile daha çok isminden bahsettirmeyi başaran güzel oyuncu ilerleyen dönemlerde daha çok parlayan bir yıldız gibi duruyor. Ayrıca kürt asıllı güzelin İstanbul’da yetişmesine rağmen Kürtçe bilmesi de onu diğer oyunculardan bir adım öne çıkarıyor. Osmanlı’da alımlı ve güzel anlamına gelen Dilber karakterini canlandıran oyuncu ile ilgili çok fazla bilgi bilinmeyip zaman içerisinde güzel oyuncu ile ilgili daha çok bilgi sahibi olunacağı düşünülüyor.

                Sosyal Medya Hesapları

                Facebook : https://www.facebook.com/pages/Sahra-%C5%9Ea%C5%9F/564227633655137

                Twitter : https://twitter.com/sahraasas

                Instagram : https://instagram.com/ssahrasass/

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın