Sabina Toziya Kimdir?

Sabina Toziya Kimdir?

Oyunculuğu ve oynadığı karakterle ile göz dolduran SabinaToziya kimdir aslında merak edilmektedir. Kendisinin tam adı aslında Sabina AjrulaTozija’dır. Makedonya ve Yugoslavya’da pek çok filmde ve dizide oynayan bu hanım oyuncu aslen Üsküplüdür. 17 Nisan 1946 yılında doğan SabinaToziya kendi ülkesinde bir hayli tanınan bir oyuncudur.

Sabina Toziya Kimdir

Sabina Toziya’nın Hayatı

Sabina Toziya’nın hayatı da merak edilen konular arasındadır. 70 yaşında olan SabinaToziya koç burcudur. Beyaz saçları ve kahverengi gözleri olan oyuncu, Makedonya’da doğmuştur. Ülkemizde yeni tanınan bir oyuncu olsa da 1962 yılından beri hem Makedonya Hem de Yugoslavya’da bir sürü film ve dizilerde rol almıştır. Şu an canlandırdığı Karadeniz kadını karakteri ile ülkemizde de çok beğeni alan Sabina Toziya evli değildir. Kendisi hem İstanbul Devlet Tiyatrosunda hem de Üsküp Devlet Tiyatrosunda eğitim almıştır. 165 cm boyu olan oyuncu 75 kilodur.

Sabina Toziya Filmleri Ve Dizileri

Ülkemizde Muhteşem Yüzyıl isimli dizide Afife Hatun rolü ile oynayan Sabina Toziya şu anda Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz isimli dizide Hayriye Çakırbeyli karakterine hayat vermektedir. Ayrıca oyuncu ülkemizde 1976 yılı yapımlı Öyle Olsun ve 2016 yapımlı Annemin Yarası isimli filmlerde de rol almıştır.

SabinaToziya ülkesinde Angelinaotpad, Salon Harmoni, Opasnitrag, DuhbabeIlonke, HoneyNight ve Materijalzaaudicija isimli dizi ve filmlerde rol almıştır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın