Rıza Sarraf Kimdir? Reza Zarrab Biyografisi Kaç Yaşında Nereli

12 Eylül 1983 yılı İran doğumlu Rıza Sarraf, Türkiye’ de yaşamını sürdüren İranlı iş adamıdır. Yaşamını Dubai’de ailesiyle sürdürmüş daha sonra asıl adı Reza Zarrab olan iş adamı adını Türkleştirerek Rıza Sarraf olarak değiştirmiştir.

1997 yılında kurulan Nafees Exchange ve Al Salam Center Exchange firmalarıyla beraber Dubai’ de para piyasalarında faaliyet göstererek iş yaşamına başlamıştır. Yirmi yaşından sonra Türkiye’ ye gelerek hayatını sürdüren Rıza Sarraf, ayrıca şarkı sözü yazarak müzik dünyasına adım atmıştır. Azerbaycanlı kız arkadaşı Günel için kara sevda parçaları yazmıştır.

Rıza Sarraf Kimdir? Reza Zarrab Biyografisi Kaç Yaşında Nereli

2008 yılında Türkiye’ de Royal Denizcilik firmasını kurup iş yaşamına atılmıştır. Bu sektörden sonra demir çelik ve inşaat sektörüne adım atmıştır. 2010 yılında kardeşi de Türkiye’ yegelerek beraber Royal Holding’ i kurmuşlardır.

İş yaşamı sırasında müzik ile ilgili çalışmalarına devam eden Rıza Sarraf 2010 yılında Ebru Gündeş ile dünya evine girmiştir. Eşi Ebru Gündeş’ e aldığı pahalı hediyelerden dolayı magazin dünyasında adından sıkça söz ettirmiştir. Bu evliliğinden Alara isimli bir kızı olmuştur.

Rıza Sarraf Kimdir? Reza Zarrab Biyografisi Kaç Yaşında Nereli

Altın piyasasında faaliyet gösteren ve kardeşiyle birlikte kurduğu Royal Holding bünyesinde ki Durak Döviz bürosunda çalışan şoförü ve yardımcısının Atatürk Havalimanı’ nda kaçakçılık suçlamasıyla göz altına alınmıştır. Durak Döviz sonrasında Safir Altın Firması’ nı kurarak bu alanda çalışmaya devam etmiştir.

2013 yılında Türk vatandaşı olmuştur. Uluslar arası para ve altın takasçılığı yaparak basında sıkça adından söz ettirmiştir.

17 Aralık 2013 tarihinde bakan çocuklarının da arasında bulunduğu rüşvet ve kaçakçılıktan hakkında çıkan iddialar ile gözaltına alınmıştır. Bu gözaltından sonra beraber adının geçtiği bakan çocukları ile tutuklanmıştır. Yetmiş gün tutuklu yargılanan Rıza Sarraf, 2014 yılında tahliye olmuştur.

Bu tutuklama da kilit isim olarak adının geçmesinden dolayı basının bir anda gündemine oturmuştur. Tutuklu kaldığı sıralarda faaliyetini sürdürdüğü tüm sektörlerde araştırma yapılmıştır. Ayakkabı kutularında bulunan paralar sebebi ile gündemde uzun süre kalmıştır. Tahliye olması ile beraber iş yaşamına devam etmiş ve eski yaşamına geri dönmüştür. Ebru Gündeş ile evliliği devam etmektedir.

rıza sarraf şirketleri ,rıza sarraf serveti , rıza sarraf ne iş yapar, rıza sarraf mal varlığı, rıza sarraf kimdir, rıza sarraf ekşi, reza zarrab serveti, reza zarrab şirketi, reza zarrab kimdir,r eza zarrab şarkıları, reza zarrab günel, reza zarrab biyografi,r eza zarrab ne iş yapar, reza zarrab vikipedi,

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın