Rıza Kocaoğlu Kimdir?

Rıza Kocaoğlu Kimdir?

Rıza Kocaoğlu nereli sorusunun cevabı İzmir Tepecik doğumlu olarak verilebilir. Rıza Kocaoğlu, 19 Mart 1979 yılında dünyaya gelmiştir. Dokuz Eylül Üniversitesi’nin Oyunculuk Bölümü’nden mezun olan Kocaoğlu’nun babası, Göztepe takımının yıllarca tribün amigoluğunu yapmış olan İsmail Kocaoğlu’dur. Rıza Kocaoğlu Göztepe fanatikliği bağlantısı bu vesile ile ortaya çıkmaktadır.

Rıza Kocaoğlu kardeşi Gözde Kocaoğlu olup, bir kız kardeşi vardır. Kardeşi de kendisi gibi oyunculuk ile ilgilenmektedir. Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nden 200 yılında mezun olan Kocaoğlu, bu tarihten itibaren başarılı projelerde başarılı oyunculuklar sergilemeye başlamıştır.

Rıza Kocaoğlu Kimdir?

Oyunculuk Kariyerinin Gelişimi

Oyunculuk kariyerinin başlangıcını yer aldığı tiyatro oyunları oluşturmaktadır. Vur/Yağmala/Yeniden, Kürklü Merkür, Hakimiyeti Milliye Aş Evi, Gelin İle Kaynana ve Bizans Düştü tiyatro oyunlarında yer almıştır.

2001 yılında Çağan Irmak’ın yönettiği Bana Şans Dile adlı proje ile beyazperdede yer almaya başlamıştır. İlk projesinden itibaren ses getirmiş ve başarılarını devam ettirmiştir. Aynı yıl Yeni Hayat adlı dizide rol alan Kocaoğlu, 2004 yılında Ruhun Duymaz’da Erdi karakterini canlandırmıştır.

Yer Aldığı Ses Getiren Projeler

Rıza Kocaoğlu filmleri ve dizileri çok kişi tarafından beğeniyle izlenmiş projelerden oluşmaktaydı. Bunların başlıcaları, 2005 yılındaki Organize İşler, 2009’daki Elveda Rumeli, 2010-2011 sezonlarında Ezel, 2011’deki Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm olarak sayılabilir.

Kuzey Güney, Karadayı, Filinta gibi beğenilen projelerin ardından yine ses getirmeye devam eden ve hala yayınlanan İçerde dizisinde Davut karakterini canlandırmaya devam etmektedir.

 

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın