Reha Yeprem Kimdir?

Reha Yeprem Kimdir?

Reha Yeprem 24 Aralık 1968 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Reha Yeprem’in tam adı Zühdi Reha Yeprem’dir. Kadıköy İmam Hatip Lisesi’nde mezun lan Reha Yeprem 17 yaşında dans etmeye ve tiyatro oyunlarında yer almaya başladı.

Babası Prof.Dr.Saim Yeprem başarılı bir bilim adamıdır. Saim Yeprem Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Kelam Anabilim Dalı bölüm başkanlığı görevi ile Ankara’da Diyanet İşleri Başkanlığı İlim Kültür Sanat Yayın Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

Reha Yeprem aslen İstanbul Fatih Karagümrüklü’dür. Reha Yeprem’in dedesi ise Şişli’deki ilk müftü olup ismi Hacı Hafız Yeprem’dir.

Reha Yeprem’in saç rengi ve göz rengi kahverengidir. Reha Yeprem 1996 senesinde oyuncu ve manken olan Özlem Nebioğlu ile evlenmiştir. Çiftin Mustafa Enes ve Handan Zehra isimlerinde iki çocuğu vardır. Oğlak burcu olan Reha Yeprem 48 yaşındadır.

reha-yeprem-kimdir

Reha Yeprem’in Sanat Hayatı

Reha Yeprem 18 yıl mankenlik yapmıştır. 1986 yılında mankenliğe başlayan Reha Yeprem 1987 yılından itibaren aktörlük yapmaya başlamıştır. Sunuculuk da yapan Reha Yeprem’in bir şiir kasesi de bulunmaktadır.

Reha Yeprem’in Oynadığı Dizi Ve Filmler

Reha Yeprem’in rol aldığı dizi ve filmler arasında Peygamberin Kılıçları, Elveda, Umutların Ötesi, Emir Sultan, Sevgi Ana, Nazlı ile Emir, Çatallı Köy, Polis, Hicran Yarası, Bir Kadın Bir Yaşam, Geri Dön, Denizciler Geliyor, Ayrı Dünyalar gibi pek çok dizi ve film bulunmaktadır.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın