Polat Alemdar Kimdir? Gerçek Adı Ne?

Ekranların en fazla izlenen dizilerinden olan Kurtlar Vadisi dizisindeki Polat Alemdar karakterini canlandıran Necati Şaşmaz Kimdir? Hayatı nereli yaşı kaç merak edilen tüm sorular sadece konumuzda.

Polat Alemdar Kimdir Kaç Yaşında nereli? Necati Şaşmaz Hayatı

Polat Alemdar gerçek ismi Necati Şaşmaz olan oyuncu 15 Aralık 1971 yılında gözlerini dünyaya Elazığ’da açmış bir isimdir.

Gerçek mesleği turizmcilik olan Şaşmaz, eğitimini Kanada’da tamamladı. ABD’de 6 sene kalan Şaşmaz, 2001 yılında bir süreliğine ailesini ziyarete geldiği sırada geri dönüş uçak biletini 11 Eylül 2001 tarihine aldı. Amerika’da yaşanan saldırılar sebebiyle uçağı Amerika’ya varamadan geri dönen Şaşmaz, sonradan ailesinin çekinceleri ve ısrarı üzerine Amerika’ya dönmekten vazgeçmiştir.

Yaşantısına Türkiye’de devam etme kararı alan Necati Şaşmaz, Ankara’da sigorta acentesi açmıştır. Çok geçmeden İstanbul’da Osman Sınav’la bir iş görüşmesine oturdu. Kendisine bir yapımın senaryo ekibinde yer alması teklifi geleceğini beklentisi ile görüşmeye gitti. Osman Sınav’ın “Bir dizi düşünüyoruz, seni de başrolde düşünüyorum” sözlerine, düşünmek istediğini söyleyen Şaşmaz, bir ay sonra teklifi kabul etti.

Hayatını tamamen değiştirdiğini söylediği Kurtlar Vadisi projesine böyle başlayan Necati Şaşmaz, özel hayatının kalmadığını, “Beni sadece Ankara’da ismimle çağırıyorlar, İstanbul’da herkes Polat diyor” sözleri ile dile getirdi.

Amerika’da kaldığı dönemde yeşil kart sahibi olan Şaşmaz, bedelli askerlikten yararlanarak, askerlik hizmetini 28 gün kadar yapmıştır.Şaşmaz’ın, Raci Şaşmaz (Kurtlar Vadisi dizisinin senaristi) ve Zübeyr Şaşmaz adında 2 tane kardeşi bulunmaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın