Pınar Çağlar Gençtürk Kimdir?

Pınar Çağlar Gençtürk Kimdir?

Pınar Çağlar Gençtürk 1982 yılında İzmit’te dünyaya geldi. Aslen Kocaelili olan güzel oyuncu Pınar Çağlar Gençtürk ailesiyle birlikte çocukluk yıllarından itibaren Kocaeli’de yaşamıştır. Kocaeli’de ailesi tarafından tiyatroya yazdırılan Pınar Çağlar Gençtürk 6 sene tiyatro eğitimi almıştır.

Lise eğitimini tamamladıktan sonra burslu olarak Akademi İstanbul’a yazılan Pınar Çağlar Gençtürk bölümünü 1. Olarak bitirmiştir. Başarılı bir oyuncu olan Pınar Çağlar Gençtürk’ün boyu 1.69 cm, kilosu ise 51’dir.

Pınar Çağlar Gençtürk’ün saç rengi sarı göz rengi ise yeşildir. Güzel oyuncu Pınar Çağlar Gençtürk  şu an Kadir Has Üniversitesi Tiyatro bölümü üzerine master eğitimi almaktadır.

Pınar Çağlar Gençtürk Kimdir?

 

Pınar Çağlar Gençtürk’ün Oyunculuk Kariyeri Nasıl Başladı?

Pınar Çağlar Gençtürk 2004 yılında dizide rol aldıktan sonra 2009 yılında bir sinema filminde oynamaya karar vermiştir.

2009 yılında oyunculuk kariyerinde başarılı adımlar atan Pınar Çağlar Gençtürk 1 sene arayla 2 filmde rol almış ve her rolü başarıyla oynayabileceğini herkese göstermiştir.

Pınar Çağlar Gençtürk’ün Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Pınar Çağlar Gençtürk’ün rol aldığı diziler arasında Muhteşem Yüzyıl, Çıplak Gerçek, Çalıkuşu bulunmaktadır.

Pınar Çağlar Gençtürk‘ün rol aldığı filmler arasında; 7 Kocalı Hürmüz, Herkes Mi Aldatır?, Büyü Haramdır ve Misofonya filmleri yer almaktadır. Oyunculuktaki başarısı herkes tarafından kabul görmüş olan Pınar Çağlar Gençtürk herkesin sevdiği bir oyuncu haline gelmiştir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın