Pınar Altuğ Kimdir?

Pınar Altuğ Kimdir?

Oyuncu, sunucu ve eski manken olarak kariyer hayatına devam eden Pınar Altuğ 2 Eylül 1974 yılında İstanbul’da doğdu. Liseyi Saint Benoit Fransız Lisesi’nde okuyan Pınar Altuğ liseden itibaren mankenlik yapmaya başladı.

1994 yılında Miss Turkey yarışmasına katılan ve Miss Turkey seçilmeye hak kazanan Pınar Altuğ 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünü kazandı.  Ancak buradaki eğitimine devam etmeyen Pınar Altuğ okulunu yarım bıraktı.

2000 yılında Umut Elçioğlu ile evlenen Pınar Altuğ boşandıktan sonra 2008 yılında Yağmur Atacan ile evlendi.

pinar-altug-kimdir

Pınar Altuğ’un Kariyeri

Pınar Altuğ ilk yayın hayatına 1995 yılında başladı.  Pınar Altuğ birçok magazin programında sunuculuk yaptı. 1999 yılına gelindiğinde “Pınar’ın Yemek Zevki” programını sunmaya başlayan Pınar Altuğ  daha sonra mankenliğe veda etti.

Ardından dizi oyunculuğu yapan Pınar Altuğ pek çok dizide başrol oyuncusu olarak görev yaptı. 2003 yılında kitap çıkaran Pınar Altuğ “Pınar’ın Mutfağından” yemek kitabıyla yemeklerini tanıttı.

2004 ile 2006 yılları arasında “Türkiye’nin Yıldızları” programını sunan Pınar Altuğ  başarılı bir oyuncu olarak oyunculuk kariyerine devam ediyor.

Pınar Altuğ’un Rol Aldığı Diziler

Pınar Altuğ’un rol aldığı diziler Kurt Kapanı, Reyting Hamdi, Çocuklar Duymasın, Omuz Omuza, Çocuklar Ne Olacak, Davetsiz Misafir, İlk Aşkım, Deli Dolu Ve Aile Reisidir. Pınar Altuğ Asteriks Olimpiyat Oyunları filminde seslendirme yapmıştır.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın