Petek Dinçöz Kimdir?

Petek Dinçöz Kimdir?

Petek Dinçöz 29 Mayıs 1980 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Aslen İzmirli olan ünlü şarkıcı ve model Petek Dinçöz’ün gerçek adı Didem Ezgü’dür. Petek Dinçöz henüz 5 yaşındayken annesi ve babası boşandı.

36 yaşında olan Petek Dinçöz okul hayatından sonra çalışmaya başlamıştır. 15 yaşına kadar İzmir’de yaşadıktan sonra 17 yaşında Kıbrıs’ta yapılan güzellik yarışmasına katılır ve ikinci olur. Yarışmada kazandığı başarılar sonrasında dizi ve film teklifleri alan Petek Dinçöz 1998 yılında manken olarak televizyon dünyasında boy göstermeye başlar.

petek-dincoz-kimdir

Petek Dinçöz’ün boyu 1.75 cm’dir. Kilosu ise 60’tır. Petek Dinçöz’ün gözleri kahverengi saçları ise sarıdır.  Petek Dinçöz ilk evliliğini 2008 yılında Can Tanrıyar ile yaptı. Can Tanrıyar’dan boşandıktan sonra Serkan Kodaloğlu’yla evlenen Petek Dinçöz’ün Aslan adında bir de bebeği vardır.

Petek Dinçöz’ün Kariyer Hayatı

Petek Dinçöz katıldığı yarışmada ikincilik başarısını kazandıktan sonra mankenlik yapmaya başladı. Dizilerde de rol almaya başlayan Petek Dinçöz ilk olarak İbrahim Erkal’la birlikte “Sırılsıklam” adlı dizide rol almıştır.

Ardından “Zehirli Çiçek” dizisinde rol alan Petek Dinçöz 2000 yılında Mehmet Ali Erbil’in sunduğu “Çarkıfelek” yarışmasında yardımcı sunuculuk görevini üstlenmiştir.

Petek Dinçöz Albümleri

Petek Dinçöz mankenlikten sonra şarkıcılığa soyundu. İlk albümü “Bende Kaldı” adlı  albümdür.

Yıldızı parlayan ve iyi bir şarkıcı olmayı hayal eden Petek Dinçöz’ün pek çok başarılı albümü bulunmaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın