Pelin Karahan Kimdir?

Pelin Karahan Kimdir?

Asıl adı Vidan Pelin Karahan olan ünlü oyuncu 6 Ekim 1984 tarihinde doğdu. Ankara’da dünyaya gelen ünlü oyuncunun anne ve babası Pelin Karahan henüz 8 aylıkken boşanmıştır. 13 yaşından sonra İzmir Ödemiş’te yaşayan Pelin Karahan ilkokulu Ankara Arı Koleji’nde tamamlamıştır.

Ortaokulu Ankara ve Ödemiş’te okuyan ünlü oyuncu Ankara’da bulunan Sokullu Mehmet Paşa Lisesi’nde mezun oldu. Üniversite eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Turizm İşletme bölümünde tamamlayan oyuncu Pelin Karahan İstanbul’a gelerek çalışmaya başladı.

Manken Neşe Erberk’in ajansına kaydolan Pelin Karahan ilk olarak televizyonla bir reklam filmi sayesinde tanıştı.

pelin-karahan-kimdir

Pelin Karahan’ın Oynadığı Reklamlar

Oyunculuk hayatına ilk olarak reklamlarla başlayan Pelin Karahan Neşe Erberk Ajansı’na kaydolduktan sonra teklifler almaya başladı. İlk önce Demirdöküm markasının reklam filminde oynayan Pelin Karahan daha sonra birçok reklam filminde ekranlarda boy gösterdi.

Pelin Karahan’ın oynadığı reklam filmleri arasında; Nestle Kit-Kat, Coca Cola Light, Ülker Royal Golf, Yedigün, Carrefour, Penti,Komili Şampuanlar yer almaktadır.

Pelin Karahan’ın Oynadığı Dizi Ve Filmler

Pelin Karahan  oyunculuğa ilk defa Kavak Yelleri dizisiyle başladı.  Uzun bir süre devam eden “Kavak Yelleri” dizisinin ardından 2012 yılında “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Mihrimah sultan karakterini canlandıran Pelin Karahan yeni sezonda “Yeter” dizisiyle ekranlardaki yerini aldı.

Başarılı oyunculuğuyla her zaman dikkatleri üzerine toplayan güzel oyuncu Pelin Karahan “Yeter” dizisindeki karakteriyle oyunculuğunu ortaya koyuyor.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın