Pelin Batu Kimdir?

Pelin Batu Kimdir?

Pelin Batu 22 Aralık 1978 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Babası eski milletvekillerinden İnal Batu olan Pelin Batu’nun annesi Arnavut kökenlidir. Babasının milletvekili olması nedeniyle çocukluğu yurtdışında geçen Pelin Batu; Amerika, Pakistan ve Fransa gibi ülkelerde yaşamıştır.

Pelin Batu lise eğitimini New York’ta almıştır. Liseyi bitirdikten sonra müzik kolejine giden Pelin Batu tiyatro ve müzik üzerine eğitimler almıştır. Üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversite’sinde alan Pelin Batu tarih bölümünden mezun olmuştur.

Pelin Batu’nun boyu 1.64 cm’dir. Kilosu ise 52’dir. Saç ve gözleri kahverengi olan Pelin Batu 38 yaşındadır.

pelin-batu-kimdir

Pelin Batu’nun Kariyeri

Pelin Batu sinema filmlerinde başarılı bir oyunculuk performansı göstermiştir. Ayrıca “Tarihin Arka Odası” isimli tarih programını Murat Bardakçı ile sunmaktadır. Pelin Batu’nun rol aldığı sinema filmi 1999 yılında vizyona giren Harem Suare adlı filmdir.

Aynı yıl içinde iki filmde daha oynayan Pelin Batu çok yönlü kişiliği nedeniyle geniş bir kesime hitap edebilmektedir.

Pelin Batu’nun Oynadığı Dizi ve Filmler

Pelin Batu’nun rol aldığı dizi ve filmler arasında; Harem Suare, Akşam Güneşi, Hayal Kurma Oyunları, Komser Şekspir, Şellale, O Şimdi Asker, İçerideki, Baba, Bakış, Ayışığı Neredesin, Kerem ile Aslı, Sessiz Gece, Pars: Kiraz Operasyonu, Dün Gece Bir Rüya Gördüm, Ben Fazla Kalmayacağım, Yağmurdan Sonra ve Kanımdaki Barut dizi ve filmleri yer almaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın