Pelin Akil Kimdir?

Pelin Akil Kimdir?

Pelin Akil 17 Nisan 1986 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Boşnak annesi ise Makedon göçmeni olan Pelin Akil göçmen bir ailenin kızıdır. Annesinin adı Şenay Bedriye Özgün’dür. Sinema, tiyatro ve dizi oyunculuğu yapan Pelin Akil İstanbul Üniversitesi Müzikal bölümünü 2 sene okumuştur. Daha sora orayı bırakıp Yeditepe Üniversitesi Tiyatro bölümünde eğitim almaya devam etmiştir.

30 yaşında olan Pelin Akil koç burcudur. Pelin Akil Mayıs 2016’da Anıl Altay’la nişanlandı. Pelin Akil’in boyu 1.72 cm, kilosu ise 52’dir.

Saçları siyah olan Pelin Akil’in göz rengi siyahtır. Pelin Akil Anadolu Üniversitesi’nde halkla ilişkiler bölümü okumaktadır. Ayrıca orta derecede İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

pelin-akil-kimdir

Pelin Akil’in Kariyer Hayatı

Pelin Akil Marika’nın Serveti adında bir tiyatro oyunuyla oyunculuğa başladı. Birçok reklamda da boy gösteren Pelin Akil adını “Arkada Sıradakiler” adlı diziyle duyurdu.

“Arka Sıradakiler” adlı dizide 4 sene boyunca Zehra karakterini canlandıran Pelin Akil başarılı bir oyunculuk performansı sergiledi.

Pelin Akil’in Rol Aldığı Dizi Ve Filmler

Pelin Akil’in rol aldığı diziler arasında; Aşktan Kaçılmaz, Kızılelma, İnadına Yaşamak, Su ve Ateş, Osmanlı Tokadı, Suskunlar, Seksenler, Kurt Kanunu, Arka Sıradakiler, Aile İşi ve Saklı Ne Münasebet’tir.

Pelin Akil Caramio, Uno ekmek ve Kaşmir halı gibi ünlü markaların reklamlarında başarılı bir oyunculuk performansı sergileyerek herkes tarafından beğeni toplamıştır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın