Paramparça dizisi Cihan Kimdir? Gerçek adı

Star TV’nin sevilen dizisi Paramparaça’nın en beğenilen karakterlerinden biri olan Cihan kimdir? Gerçek adı Erkan Petekkaya olan yakışıklı oyuncu kaç yaşındadır? Erkan Petekkaya aslen nerelidir? İşte Erkan Petekkaya biyografisi ve öz geçmişi

ERKAN PETEKKAYA KİMDİR?

11 aralık 1970 Elazığ doğumlu olan Erkan Petekkaya 44 yaşındadır. Aslen Diyarbakırlıdır. Çocukluk yılları İstanbul Anadolu yakasında geçmiştir. İlk öğrenimini Mehmet karamancı ilkokulunda,ortaokulu Bostancı ortaokulunda, ve liseyi Fenerbahçe Lisesinde okumuştur. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarını kazanan Erkan Petekkaya 1993 yılından itibaren aktif olarak kadrolu oyuncudur. 1998 yılında ilk dizisi olan Güzel Günler ile yayın hayatına başlar.

erkan-petekkaya-kimdirki-544

1999 yılında ise Aynalı Tahir roluyle onu izledik Erkan Petekkaya‘yı. Ardından sırasıyla Aşkına eşkıya, bedel, japon gelin ve taştan kalp projelerinde yer alan oyuncu bir ilk olarak Kanal D ekranlarında görücüye çıkan Serseri isimli dizedeki ‘Bülent’ karakteriyle ise komedi oynar. 2005 yılında rol aldığı Köpek dizisi ile ise Beyaz İnci Televizyon Ödülleri’nde “En İyi Erkek Oyuncu” dalında aday gösterilir. 2010-2012 yılları arasında ise Öyle Bir Geçer Zaman Ki isimli dizide Ali kaptan karakterine can vermiştir.

Bu projede acımasız bir kişiliği olan fakat sonradan pişmanlık duyan bir babayı oynayan oyuncu Erkan Petekkaya çok başarılı bir oyunculuk sergileyerek milyonların dikkatini çekmiştir. Şu an da ise Star tv’de yayınlanan başrollerini Nurgül Yeşilçay ile paylaştığı Paramparça dizisinde rol almaktadır. Bu dizide yıllardır kızı bildiği kızının aslında doğduğu gün hastanede karıştığını öğrenir. Öz kızıyla ve onu bu yaşa kadar getiren ailesiyle yaşadığı olaylar ile kendi karısı ve babasıyla yaşadığı sorunlar ele alınır. Bu dizide ise ideal bir baba olmasıyla ve iddialı oyunculuğuyla büyük ses getireceğe benziyor.

3 Yorum

  1. şeval 30 Mart 2016
  2. şeval 30 Mart 2016
  3. ayse vural 1 Haziran 2015

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın