Özlem Balcı Kimdir?

Özlem Balcı Kimdir?

Özlem Balcı 25 Mart 1984 yılında Muğla’nın Fethiye ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Muğlalı olan Özlem Balcı 32 yaşındadır. Oyunculuk, yapımcılık, sunuculuk ve dj’lik yapmış olan Özlem Balcı lise okumaya başladığında aynı zamanda yerel kanallarda çalışmıştır.

İlkokul eğitimini Muğla’da alan ünlü oyuncu iş hayatına radyoda dj’lik yaparak başlamıştır. Ardından spikerlik ve muhabirlik yapmaya başlayan Özlem Balcı muhabirlikte başarılı olunca Fethiye Belediyesi’nde ödül almıştır.

Çankaya Üniversitesi’nde siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümü okuyan Özlem Balcı’nın saçları ve gözleri kahverengidir. Özlem Balcı evli değildir.

Özlem Balcı Kimdir?

Özlem Balcı’nın Oyunculuk Kariyeri

Özlem Balcı pek çok aktivitede bulunmuştur. Yabancı dilde tiyatro oyunları ve animasyonlarla ilgilenen Özlem Balcı üçüncü sınıfta okulunu dondurup oyunculuğa başladı.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi alan Özlem Balcı tiyatro oyunlarında rol almaya başladı. Tiyatro oyunculuğundan sonra dizilerden de teklif alan Özlem Balcı ilk dizisi olan Arka Sokaklar dizisinde 2006 yılında rol almıştır.

Dizi oyunculuğunun yanı sıra reklamlarda da rol alan Özlem Balcı zeytinyağı ve et ürünleri ile ilgili reklamlarda rol almıştır.

Özlem Balcı’nın Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Özlem Balcı’nın rol aldığı dizi ve filmler arasında; Arka Sokaklar, Doktorlar, Annem, Dudaktan Kalbe, Hepsi1, Ece, Süper Ajan K9, İpsiz Recep, Akasya Durağı, Yol Arkadaşım, Unutulmaz, Umut Yolcuları, Seksenler, Canan, Zengin ve Yoksul, Merdiven Baba ve Reis’tir.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın