Özgür Çevik Kimdir Kaç Yaşında Nereli

Özgür Çevik Kimdir 

Türk oyuncu ve aynı zamanda şarkıcı olan Özgür Çevik 2004 yılında katılmış olduğu Akademi Türkiye yarışmasında kendini tanıttı. Sonrasında Yunanlı Niko karakterini canlandırmış olduğu Yabancı damat dizisinde büyük şöhret olmuş ve 2004-2007 yılları arasında bu dizide rol almıştır. Avrupa Yakası dizisinde de konuk oyuncu olarak rol alan Çevik, burada da Manav Özgür karakterini canlandırmıştır. Yine aynı şekilde Kavak Yelleri dizisinde de konuk oyuncu olarak kendi ismiyle rol almıştır. Başrol oynamış olduğu ve Show Tv de yayınlanan Gece Sesleri dizisinin arkasından da Balkan Düğünü’nde oynamıştır.  Son senelerin vazgeçilmez dizilerinden olan Kiraz Mevsimi’nde rol alan yakışıklı oyuncu burada da Derin karakterini canlandırarak oyunculuğunu ve yeteneğini sergilemektedir. Derin karakteri performansıyla çok ilgi görmesinden dolayı dizinin en sevilen karakterleri arasında yer almaktadır.

ozgur cevik resimleri

ozgur cevik resimleri

Özgür Çevik’in Özellikleri

Özgür Çevik’in Doğum Tarihi: 27 Mayıs 1981

Özgür Çevik’in Boyu: 182

Özgür Çevik’in Kilosu:75 kilo olan Çevik fit görünümü ile genç kızların gözdesi olmaktadır.

Özgür Çevik’in Göz Rengi:Mavi gözleri ile yakışıklılığını daha da ön plana sürükleyen genç oyuncu fiziksel görünümü ile birçok kızın âşık olmasına neden olmuştur.

Özgür Çevik’in Burcu:İkizler burcu olan Özgür Çevik tıpkı burcunun özellikleri gibi değişken ruh haline sahiptir. Bir an çok mutluyken birden sinirlenip ya da hüzünlenebiliyor.

Özgür Çevik’in Doğum Yeri: Ankara’da doğan Özgür Çevik İstanbul’da büyümüştür ancak hala bir Ankara aşığı olarak sık sık ziyaret etmektedir.

Özgür Çevik’in Eğitimi: 5 yaşına kadar İstanbul’da büyüyen Özgür Çevikilkokul eğitimini Amasya’da, ortaokul eğitimini Lüleburgaz’da ve lise dönemini de Bingöl ve İzmit’te Kocaeli Anadolu Lisesi’nde okumuştur. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe bölümünü kazanan Çevik böylece İstanbul’a tekrar dönmüştür.Burada bir yandan eğitimini devam ettirirken diğer yandan da müzik çalışmalarına devam etmiştir.

Özgür Çevik’in Kullanmış Olduğu Sosyal Medya Hesapları:

Facebook: https://www.facebook.com/Ozgur.CevikOfficialFansayfasından  Özgür Çevik hakkındaki duyuruları rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Twitter: https://twitter.com/ozzgurcevik twitter hesabını takip ederek Özgür Çevik’in durum güncellemelerini takip edebilirsiniz.

İnstagram: https://instagram.com/ozgurcev/ Özgür Çevik hayranları bu adresten takip ederek Özgür Çevik’in fotoğraflarını kendi sayfasında görebilirler.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın