Özge Sezince Kimdir?

Özge Sezince Kimdir?

Özge Sezince 8 Ekim 1986 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Terazi burcu olan Özge Sezince 30 yaşındadır. Özge Sezince’nin boyu 1.60 cm, kilosu ise 50 kilodur. İstanbul doğumlu olan ünlü oyuncu tiyatro, televizyon ve reklam oyunculuğu yapmaktadır.

Özge Sezince lisede grafik sanatları üzerine eğitim aldı. Grafik sanatlarından sonra resim ve el sanatlarıyla da ilgilenen Özge Sezince üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi’nde aldı.  Özge Sezince oyuncu Adam M. Varley ile evlidir.

Özge Sezince Kimdir

Özge Sezince’nin Ekran Kariyeri

Özge Sezince ekranlardaki kariyerine ilk olarak Kanal D’de sunuculuk yaparak başladı. Ekol Drama Sanat Evi’ne yazılmış ve burada oyunculuk dersleri almıştır. Özge Sezince ekran kariyerine ilk olarak Oktay Kaynarca ve Seray Sever’in sunduğu “Her Şey Dahil” yarışma programıyla başlamıştır.

“Her Şey Dahil” programından sonra oyunculuk teklifleri alan ünlü oyuncu ilk olarak “Kış Masalı” adlı dizide rol almıştır. Özge Sezince dizilerin yanı sıra De Facto ve 11888 reklamlarında da rol almıştır.

Özge Sezince’nin Rol Aldığı Dizi Ve Filmler

Özge Sezince’nin rol aldığı dizi ve filmler arasında; Kış Masalı, Halil İbrahim Sofrası, Suskunlar, Osmanlı’da Derin Devlet, Gönül Hırsızı, Emanet, Bana Normal Aktiviteler, Sevda Kuşun Kanadında ve Yolsuzlar Çetesi bulunmaktadır.

Özge Sezince son zamanlarda dizi ve filmlerde rol almaya başlayan başarılı ve kaliteli genç oyunculardan biri haline geldi.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın