Öykü Serter Kimdir?

Uzun zamandır ekranlarda sunuculuk yapan neşeli tavırlarınla dikkat çeken Öykü Serter Kimdir? Kaç Yaşındadır nerelidir?

Öykü Serter Kimdir?

Öykü Serter 25 Şubat 1975 yılında Ankara’nın Çankaya ilçesinde doğmuştur.Lise öğrenimini Ankara TED kolejinde bitirmiş ardındanda Haccettepe Üniversitesi Amerikan Kültür Edebiyat bölümünündan mezun olmuştur.Yüksek lisans için ise Galatasaray Üniversitesini tercih etmiş burada Radyo Televizyon bölümü okuyarak yüksek lisansını bitirmiştir.Halen Bahçeşehir Üniversitesinde doktora yapmaktadır.

CHP İstanbul Milletvekili olan Nur Serter’in kızı olan Öykü Serter’in babası ise mali müşavir olarak çalışmaktadır.Öykü Serter boyu kaç? boyu 1.64’dür kilosu ise 47 dir.Kilo yönünden oldukça iyi bir kilosu vardır ve sporcu bir fiziği vardır.Yüzme konusunda son derece başarılıdır 800 civarı madalya almaya hak kazanmıştır.250 tane civarı ise altın madalyalardır.Özellikle Kurbağa branşı konusunda çok yeteneklidir.Önce radyoda Dj’lik yapmış ardındandan ise tv ekranlarına çıkmıştır.

Yıldızının parlaması ise Biri Bizi Gözetliyor isimli programla olmuştur.Bu programın tümünde kendisi sunuculuk yapmıştır.2014 Tarihindeki Bu Tarz Benim isimli programda Juri olarak görev yapmıştır.

Sunuculuk Yaptığı Programlar şunlardır: Bu Tarz Benim, Anadolu Ateşi, Akademi Türkiye, Biri Bizi Gözetliyor, Acemi Birlik, B.U.M
Oynadığı Filmler : 2004 – İstanbul Şahidimdir (Dizi) , 2006 – Ahbir Polis Olsam (Dizi)

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın